Vezetői lakosztály

Vezetői lakosztály

Executive Suite

Egy mamutkonszern vezére szélhûdés következtében váratlanul meghal, és egy elbizonytalanodott igazgatótanácsot hagy hátra, amelynek tagjai közül valakit utóddá kell megtenni. Elkeseredett harc bontakozik ki: Shaw korrupt, hatalomra éhes törtetõ, aki úgy látja, hogy… Több

Rendező: Robert Wise
Író: Cameron Hawley
Forgatókönyvíró: Ernest Lehman
Premier: 1954.02.23.

2018.12.01 JcWh

Business dráma sztárparádéval

Több szempontból is zseniális a film. Egyrészt a ma is aktuális kapitalista vállalatirányítás többféle szemléletmódját boncolgatja, másrészt a vállalathoz kötődő emberi sorsokat is bemutatja. A Fredric March és a William Holden által alakított karakterek véleménykülönbsége áll a film középpontjában. A többi szereplő életébe is beleláthatunk, illetve a film elején meghalt vállalatvezér korábbi életének részletei is folyamatosan kiderülnek. Mai szemmel mindenképpen ez egy lassan kibontakozó alkotás, a hangsúly inkább a vállalat alelnökeinek személyiségére koncentrálódik. A film csúcspontja egyértelműen William Holden filmvégi beszéde, ami még ma, több mint 60 év után is aktuális üzenettel rendelkezik. Minden egyes színész alakítása nagyszerű, nekem William Holden mellett Barbara Stanwyck és Fredric March játéka tetszett nagyon. Magyar feliratot találhattok a filmhez a neten, érdemes megtekinteni.

Ez volt William Holden zsinórban a második filmje az MGM stúdiónál a Menekülés Fort Bravóból után.Szerző: JcWh

A kritikai vélemények a film bemutatása után egyöntetűen pozitívak voltak, főként az újszerű témaválasztást és az erős szereposztást méltatva.Szerző: JcWh

A film elnyerte a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját a legjobb szereposztásért.Szerző: JcWh

Hogy csökkentsék a kiadásokat, a film készítői az MGM stúdió raktárából gyűjtötték össze a forgatáshoz szükséges bútorokat és dekorációs elemeket.Szerző: JcWh