Forbidden World

Forbidden World

A film rendezőjének, Allan Holzmannak ez volt a rendezői debütálása.Szerző: Kóborló

Amikor a rendezői változatát először bemutatták (igaz, csak dvd-n), új címet is adtak a filmnek, ami a Mutant volt.Szerző: Kóborló

A bemutatása előtt azt híresztelték a filmről, hogy az 1981-es A félelem galaxisának lesz majd a folytatása, de végül kiderült, hogy ezt csak amolyan hírverésnek szánták, és semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz.Szerző: Kóborló

A filmnek létezik egy rendezői változata is, ami 5 perccel volt hosszabb, mint amit a mozikban bemutattak.Szerző: Kóborló

A filmbéli SAM-104-es robotöltözetében a film sminkmestere, Don Olivera volt.Szerző: Kóborló

A filmben látható halott laboratóriumi állatok valóban halottak voltak, a helyi sintértelepről vásároltak őket a készítők.Szerző: Kóborló

A filmbéli Tracy szerepére eredetileg egy idősebb volt Playboy lányt szemeltek ki a producerek, de amikor megjelent a meghallgatáson Dawn Dunlap, annyira elbűvölte a rendezőt, hogy végül kérvényezte a lány szerepeltetését a producereknél.Szerző: Kóborló

A film elején látható űrcsatát egy korábbi, Roger Corman gyártású filmből, az 1980-as Csata a csillagokon túlról címűből vették át.Szerző: Kóborló

A film felvételeit mindössze 20 nap alatt rögzítették.Szerző: Kóborló

A tesztvetítés botrányba fulladt, ugyanis az egyik néző hangosan nevettet a filmen, ami a híres producernek, Roger Cormannak nagyon nem tetszett, és megpofozta a nevető nézőt, aki erre leöntötte őt az üdítőjével.Szerző: Kóborló