A hős

A hős

Ghahreman

Rahim képtelen volt visszafizetni egy régi adósságát, így börtönbe került. A férfi kétnapos eltávozást kap, amely során felkeresi egy korábbi hitelezőjét, hogy törleszthesse az egyik részletet, ugyanakkor igyekszik őt meggyőzni, hogy vonja vissza a korábbi vádakat.

Családja és szerelme végig… Több

Ország: Franciaország, Irán
Premier (HU): 2022.01.13. | Amazon Prime Video (2022.01.21.) | Cinego (2022.05.26.)
Forgalmazó: Cirko Film

2023.07.18 Török389133

Az első fele baromi unalmas, utána egy fokkal érdekesebb lesz a történet, de sokkal nem lesz jobb az összkép.

2022.01.13 pi

Szerintem ezt egyszerűen mindenkinek meg kellene néznie. Nem azért mert annyira fajsúlyos mindaz, amit át akar adni, hanem mert nagyon képes megérinteni az embert.

2022.01.14 Petike98

Nagyon ütős film, amely mély nyomot hagyott bennem. Nem mondom, hogy felkavaró, de azért hosszasan elgondolkodtam mindazon, amit adott ez a történet.

Asghar Farhadi utóbbi alkotásait saját maga írta és rendezte.Szerző: csd

Irán ezt a filmet jelölte az Amerikai Filmakadémia 2022-ben megrendezésre kerülő 94. Oscar-díjátadójára.Szerző: csd

Asghar Farhadi rendezését a Cannes-i Filmfesztiválon 5 perces álló tapssal fogadta a közönség.Szerző: csd

(2022. 01. 20.)
ADÓZNI A MORÁL OLTÁRÁN
A hős igazából Farhadi előző filmjeinek relációjában teljesít igazán alul, mivel önmagában ajánlásra is érdemes lehet. Kritikám keserűsége inkább annak szól, hogy tudom, ennél messze többre képes az iráni rendező, ha igazán elemében van. Több

(2022. 02. 11.)
A hős tehát azt a szomorú fordulópontját jelzi egy alkotói karriernek, amikor az illetőnek ugyan még akad új és figyelemre méltó mondanivalója, de azt már korántsem látjuk olyan bombasztikusnak és úttörőnek, mint amikor először felfedeztük. Több

Értékelés: 8.5/10
(2022. 01. 20.)
Mértani precizitással megírt hitchcocki suspense (csak persze itt gyilkosság nélkül) A hős, amely megtanít minket arra, hogy akár a legkisebb dolgokban sem érdemes hazudni, mert minden utolér minket ebben a földi létben. Több