Videók

Göréék a mennyországi faluban élnek. Megérkezik a lepéndi pap, s lenti szomorú világról mesél. Kátsa cigány, Durbints sógor és Göre bíró elhatározzák: visszatérnek a földre. Lepénden a Göre-unoka már menyasszony, de a veszekedő rokonság elválasztaná párjától. Göréék Pesten földgömböt vesznek az iskolának, s a Hunnia Filmgyárba is ellátogatnak a Göre-film felvételeire. Megmondják sakos véleményüket az alkotóknak. Lepénden a bíró összebékíti a haragos feleket, a fiatalok eljegyezhetik egymást. Végül kiderül, hogy mindez Göre Gábor mennyországi álma volt.

Forgatókönyvíró: István György
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1940.03.13.

2018.07.08 bart

Ez egy elfeledett klasszikus, ha az embernek szerencséje van, akkor elcsípheti valamikor vasárnap délutánonként a tévében. Viszont ha vásznon látja az ember, akkor átértékelődik benne a moziélmény. Ajánlom mindenkinek!

2017.06.30 M4T

Hát ez inkább volt olyan, mint egy Móricz Zsigmond regény, semmint Gárdonyi. Nagyon érdekes élmény.

A film Gárdonyi Géza regényéből készült, Göre Gábort Tompa Sándor, Durbints sógort Pethes Sándor játszotta.Szerző: seamandarin