Videók

A film drámai egységbe foglalja a Dunatáj változatos növényvilágának, a Szekszárd és Baja között elterülő Gemenci ártéri rezervátum kis és nagy vadjainak, hasznos és kártékony madarainak életét. Bár megszokott jelenségeket helyez nagyító alá, a szakértő szemével láttatva az eseményeket, bevezeti a nézőt a természet lüktető, újra meg újra meginduló életének megismerésébe. Nemcsak a madárfészkek titkai tárulnak fel, láthatóvá válik a létért való küzdelem keménysége is. Így a jelenetek, szépségükön túl, izgalmasak és szórakoztatóak. Alkotójuk méltán kapott Nagydíjat Velencében, 1953-ban.

Forgatókönyvíró: Homoki Nagy István
Szereplők: Sinkovits Imre
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1970.01.29.

2020.04.03 Timon

Régebbi természetfilmek iránti érdeklődésem nem múlott,és ez az egyik gyöngyszem azok között.Csodásan filmezték,mely egy kellemesebb,egyben eredeti atmoszférát kölcsönöz neki.

2015.12.28 Niki19

Egy csodálatos képet kapunk a magyar tájakról. Bár én egy kicsit unalmasnak találtam, de ettől függetlenül érdemes megnézni. Minden korosztálynak ajánlom.

A vadőr neve Lelovics György.Szerző: Csapszi

Az alkotó ezzel a filmjével elnyerte a Nagydíjat Velencében 1953-ban.Szerző: KaTuS55