Hogyan lopjunk felhőkarcolót

Tower Heist

A film fő helyszíne a Trump International Hotel and Tower (1 Central Park West, New York City, New York 10023, United States), azonban a belső helyszíneken játszódó jeleneteket több, Donald Trump tulajdonában lévő luxusépületben forgatták.Szerző: Curacao86

A filmben egyetlen jelenetet improvizáltak, amikor Odessa azt kéri Slide-tól, hogy nyissa ki a páncélszekrényt.Szerző: ps

A Universal stúdió szeretett volna két jelenetet a film legvégére a stáblista utánra, amiben kiderülni, hogy mi történt Ben Stiller és Eddie Murphy karaktereivel. Eddie viszont 500 ezer dollárt kért volna a jelenetért, úgyhogy nem készítették el azt.Szerző: ps

A felhőkarcoló tetején játszódó jelenethez műhavat használtak, ugyanis a forgatás nyáron zajlott.Szerző: ps

Arthur Shaw szerepét Robert Redfordnak is felajánlották, de ő visszautasította.Szerző: ps

Ez Brett Ratner első filmje, amely teljes egészében New Yorkban játszódik.Szerző: ps

A parádén láthatjuk Shreket is. A Shrek filmekben Eddie Murphy is szerepelt.Szerző: ps