Hotel Ruanda

Hotel Ruanda

Hotel Rwanda
Laci000
Don Cheadle

Kevés olyan szörnyű esemény van az emberiség történelmében, mint ami 1994-ben történt Ruandában. Alig pár hónap alatt egymillió embert végeztek ki, ám a nyugati világ szinte nem is vett erről tudomást. A kegyetlenségekkel teli hónapokban egy egyszerű ember nem mindennapi ötlettel állt… Több

Ország: Egyesült Királyság, Olaszország, Dél-afrikai Köztársaság
Premier (HU): 2005.09.29.

2018.02.01 sziniminiz

Gyakorlatilag pusztán időpocséklás volt. Bőven hozhattak volna ki belőle sokkal többet is, mert az alap történet igazán kedvemre való lett volna. Hallatlanul volt gyenge és elhanyagolható alkotás ez a film.

2017.12.10 Deku

Hallatlanul volt gyenge és elhanyagolható alkotás ez a film. Legalábbis én így éreztem. Gyakorlatilag pusztán időpocséklás volt. Bőven hozhattak volna ki belőle sokkal többet is, mert az alap történet igazán kedvemre való lett volna.

2016.02.08 doroffee

Nagyon megrázó film, főleg, mert annyira részletesen nem szembesültem azzal a politikai-társadalmi problémával, ami Ruandában zajlik. Az alakítások zseniálisak voltak.

2015.11.20 irongozu

Jó film. Bár tekintve a ruandai helyzet drámaiságát, én egy kicsit többet vártam látvány és színészi teljesítmény tekintetében is.

2015.06.01 Laci000

Fantasztikus film, nagyon megrázó volt, főleg azzal a tudattal, hogy az egész film igaz történeten alapul. Hihetetlen, hogy az emberek mire képesek az életben.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Amikor Paul elköszön a menekültektől a hotelben, Bill Clintont láthatjuk a Time magazin címlapján mint az év embere.Szerző: BSzabina

2010 áprilisában az akkori brit miniszterelnök Gordon Brown bevallotta, hogy annyira elérzékenyült a filmet nézve, hogy sírva fakadt.Szerző: BSzabina

Az igazi Paul Rusesabagina és Tatiana Rusesabagina Terry George rendezővel tért vissza Ruandába, anyagot gyűjteni. Rengetegen üdvözölték őket a reptéren.Szerző: BSzabina