Nem vagyok boszorkány

I Am Not a Witch

A film összbevétele 50 868 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 277 400 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 054 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fesztiváldíjak: BAFTA (2018) - Legjobb brit elsőfilmes rendező Adelaide Filmfesztivál (2017) - Legjobb film Brit Független Film Díjátadó (2017) - Legjobb rendező Brit Független Film Díjátadó (2017) - Kiváló producer Cannes-i Fesztivál (2017) - Arany Kamera-jölés Mumbai Filmfesztivál (2017) - Különdíj - Nemzetközi filmek Sarasota Filmfesztivál (2017) - A zsűri nagydíja Stockholm Filmfesztivál (2017) - Legjobb elsőfilmes rendező Titanic Nemzetközi Filmfesztivál (2018) - Hullámtörő díj (magyarhangya)Szerző: hp

A Nem vagyok boszorkány debütáló filmje. Szerző: hp

rendező a filmre való felkészülés részeként és a minél hitelesebb ábrázolás kedvéért elutazott egy ghánai boszorkánytáborba, hogy megfigyelje az ott élők életét, szertartásait és szokásait. Szerző: hp

A film rendezőjét, t valós zambiai boszorkányperek inspirálták, melyek napjainkban is gyakorta fordulnak elő az afrikai országban. Szerző: hp

A Nem vagyok boszorkány parádés kritikai fogadtatásban részesült. A film jelenleg is 100 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp

A film hatalmas sikert aratott a világ legnagyobb filmfesztiváljain. A BAFTÁ-n a Legjobb debütáló író, rendező és producer díját nyerte el a film direktora, , az Adelaide Film Festival-on a a Legjobb nemzetközi film díjával távozhatott, de Cannes-ban esélyes volt az Arany Pálmára is. Összesen közel három tucat díjra jelölték, melyekből 15 meg is nyert. Szerző: hp