Jackie

Jackie

Smoking Barrels
2017/01/31

Nem egy meghatározó, évtizedeken átívelő emlékezetre érdemes klasszikus, ugyanakkor az már ezen a filmen is látszik, hogy Larraín nem egy egy Oscarig elálló, tiszavirágéletű örökséget épít.
8/10 Több

Movieaddicts.hu
2017/02/03

Értékelés: 7.5/10
Történelmileg egy igen rövid időszakot mutat be, de ez is elég arra, hogy megismerjük Jackie-t, az igazit. Bárkinek tudom ajánlani, már csak Portman alakítása miatt is. Érzelmes, de nem giccses. Legtöbbször szomorú, de vannak vidám és vannak elgondolkodtató pillanatai is. 7,5/10 Több

Kultúrpart.hu
2017/02/09

Élni és éltetni tovább
Lehetett volna belőle „egyszereplős”, bulvárfilm, ám a Jackie inkább arra vállalkozott, hogy egy összetört, tartását mégsem vesztő, valódi ember portréját rajzolja meg. Zseniálisan sikerült neki. Több

Revizoronline.com
2017/02/10

Temetni veszélyes
Szép, szép, szép – Jackie Kennedy, Natalie Portman, no és Pablo Larraín életrajzi filmje is szép, sőt mi több: gyönyörű. De vajon érdekes is? LÁSZLÓ FERENC KRITIKÁJA. Több

Vox.hu
2017/02/11

A világ leghíresebb özvegyéről, Jacqueline Kennedyről forgatott filmet a chilei filmes, Pablo Larraín. Nem is akármilyet: egyszerre mutatja meg a First Lady nagyságát, politikai érzékenységét, a szerető anyát, a gyászoló szerelmest és a saját lelkiismeretével harcoló mártírt. Natalie Portman pedig talán élete legjobb alakítását nyújtja a karakter különböző stációiban. 90/100 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!