Egy szobalány naplója

Journal d'une femme de chambre

2021.10.11 indingo

Olyan hamar vége lett, hogy csak na. Nekem ettől befejezetlen hatása lett az egész történetnek. A film nem egy nagy eresztés, a története közepes, de a végével elrontották.

2016.12.10 ArpiHajdu és Réci

Ebben a történetben nemcsak a világ legjobban kitervelt bűnténye kapott helyet, hanem tökéletesen mutatja be a 19.századi cselédség kiszolgáltatottságát a burzsoázia által. A szolgálók, akik alacsonyrendű munkájuk miatt szellemi képességeikkel kapcso... Több

2016.12.08 HercegPeter

Vártam, hogy majd történik valami, de az egész film alatt nem jött semmi. Unalmas, szinte semmilyen történettel. A karakterek se voltak szimpatikusak. Nem tudtam, hogy kit kellene szeretni, utálni.

2020.11.21 Crystaldeer

Hűha, hát elég nehéz véleményt írni. A film első része eléggé vontatott, de persze később rájön a néző, hogy azért is kell az bele, hogy megismerjük a főszereplő karakterét jobban. Egyes jelenetek eléggé ridegen és természetes módon fejeznek ki, ille... Több

2017.12.31 Zsceeeka

A könyv fergeteg volt, nagyon tetszett, nem mondom, hogy nem tudtam volna jobb feldolgozást elképzelni, mert nem így van, de érdekes volt mozgóképen is látni a sztorit. Aki olvasta a könyvet, annak ajánlott a film is (egyébként nem biztos).

2016.11.25 Borga

Nem volt rossz film, de én egy kicsivel több drámára számítottam, sokkal kiélezettebb szituácikra. Az Egy szobalány naplója egyszerre tetszett és volt számomra egy picit csalódás, ugyanis sokkal jobb is lehetett volna.

2016.12.07 Szorcsik

Kis csalódottságot éreztem a film megtekintése után, mert azt hittem, sokkal nagyobb durranás lesz, amit kapok majd. Kb. a közepéig tudta fenntartani a figyelmemet. Elmaradt a nagy fordulat, amire számítottam.

2017.02.08 Ancsus

Nagyon jó filmet lehetett volna csinálni ebből a történetből, de számomra egy kicsit üres volt, vártam még valamire, amit nem kaptam meg tőle. Kis hiányérzet maradt bennem a film után. De ennek ellenére mindenkinek ajánlom, mert tényleg jó.

2016.11.04 kicsimano

Sajátos, egészen magával ragadó hangulatú film. A környezet, melyben a történet játszódik, a fényképezés, a kosztümök egytől egyik gyönyörűek benne. Octave Mirbeau művét méltó módon dolgozták fel.

2016.07.01 tamas84

Léa Seydoux itt végre megmutatta, mi van benne. A Spectre-ben nem sok szerepe volt, pedig igen tehetséges színésznő. Ami a filmet illeti, tökéletesen elégedett voltam, erős adaptáció.

2016.12.02 gubimari

Jól indult a film és a kis krimi-szál is érdekessé, feszültté tette a történetet, de nem eléggé. Nem használták ki az összes leheteőséget, melyet a téma felkínált. Nem voltak a karekterek sem eléggé kidolgozottak.

2017.03.27 Szinano

Tetszett az atmoszféra, az a hangulat, melyet a film már az első percekben megteremtett. A főszereplő karaktere hűvös és távolságtartó volt, s ugyanilyen távolságot tartott magától a nézőtől is. Nagyon tetszett a film.

2016.06.05 Face

Láttam már korábbi adaptációit ennek a történetnek, ezért nem vagyok teljesen elégedett. Jó ez, de valahogy nem jutott el oda, amit vártam tőle, de az atmoszférája mondjuk bejött.

2019.07.16 flash88

Benoît Jacquot kiváló rendező, nagyon bírom, ahogy el tud mesélni egy történetet. Ilyen ízléses sztorivezetést nem látni blockbustereknél, ezért is érdemes megnézni.