Kaspar Hauser

Kaspar Hauser

Jeder für sich und Gott gegen alle

Kaspart gyermekkora óta leláncolva egy ólban tartják. Amikor felnő, gondozója járni tanítja, majd elviszi egy kisvárosba és ott sorsára hagyja. A polgárok és városatyák először a börtönőr gondjaira bízzák, ezután egy mutatványoshoz, majd egy paphoz kerül. Lassan felnőtté érik, de a világot nem tudja megérteni.

Rendező: Werner Herzog
Forgatókönyvíró: Werner Herzog, Jakob Wassermann
Premier (HU): 1977.12.15.

2023.08.20 Dorkateo

Durva egy film. Mondjuk Herzog nem a finomkodásáról híres... Még fiatalon láttam, akkor alig értettem, csak néztem döbbenten. Az emberi aljasság és a túlélő rugalmasság borzongatóan szomorkás története. Művészfilmként kaphatna 4 csillagot is, de összességében a fájdalmas hangulata miatt mégis csak hármat adtam.

Kaspar Herzog esete számos művészt megihletett, több film is készült életéről, azonban Herzog filmje volt a sorban az első, melyet nemcsak televízióban vetítettek.Szerző: Bogi87

A nyugati országokból származó filmkritikusok igen pozitívan nyilatkoztak a Kaspar Hauser-ről, míg a szocialista országokból származók épp ellenkezőleg.Szerző: Bogi87

Wolfgang Amadeus Mozart karaktere, Andi Gottwald által megtestesítve megjelenik a filmben a cirkuszi jelenetben. Mozart a világ 4 csodájának egyike.Szerző: Bogi87

Amikor Kaspar hauser és ismeretlen társa a hegytetőn pihenik ki az út fáradalmait és Kaspar próbál megtanulni járni, a Rekviem öt hangra dallamai csendülnek fel, amely , Orlande de Lassus műve.Szerző: Bogi87

A film nyitójelenetében, mikor a hullámzó mezőket látjuk, Pachelbel dallamai hallhatóak.Szerző: Bogi87