Klaus - A karácsony titkos története

Klaus

Smeerensburg romjai 1973 óta az Északnyugat-Svalbard Nemzeti Park része.Szerző: Artemisia

Smeerensburg a bálnavadászat hanyatlása miatt 1660 körül végleg elnéptelenedett.Szerző: Artemisia

Smeerensburg valós bálnavadász település volt a Spitzbergákhoz tartozó Amsterdam-szigeten. Virágkorát az 1600-as években élte.Szerző: Artemisia

A rajzfilm Oscar-jelölés kapott a legjobb animációs film kategóriában.Szerző: Artemisia

A rajzfilm 7 díjat nyert az Annie-díjátadó gálán, mely az egyik legrangosabb rajzfilmes gála.Szerző: Artemisia

Egyes mozik már a Netflix premier előtt 1 héttel, 2019. november 9-én műsorra tűzték.Szerző: Artemisia

A rajzfilmet Mary Lascher animátor emlékére ajánlották, aki 2019. június 2-án hunyt el rákban.Szerző: Artemisia

A rajzfilm hagyományos animációs technikával készült; ezzel Sergio Pablos azt szerette volna megmutatni, hogy hova fejlődhetett volna ez a stílus, ha a stúdiók nem állnak át a komputergenerált animációra.Szerző: Artemisia

Már 2015-ben elkezdték filmstúdióknak ajánlani a projektet, de sokan visszautasították. A Netflix 2017-ben jelentette be, hogy megvették a forgalmazás jogait.Szerző: Artemisia

Sergio Pablos több Disney rajzfilmben – pl. A Notre Dame-i toronyőr, Herkules, Tarzan – is közreműködött, az itt szerzett tapasztalatait használta fel a Klaus elkészítése során is.Szerző: Artemisia

A Netflix első saját gyártású, egész estés rajzfilmje.Szerző: Artemisia

Sergio Pablos első rajzfilmje, amit ő írt és rendezett is.Szerző: Artemisia