88% 2066 szavazat

Finding Nemo
Timon

A kis bohóchal, Némó, apja figyelmeztetései és dorgálása ellenére elhagyja az óceán biztonságos területetit, hogy kíváncsiságát kielégítve megnézzen egy hajót. Ekkor azonban kifogják, és egy fogorvosi rendelő akváriumában köt ki. Apja rögvest keresésére indul társával, Marlinnal, azonban az út… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier: 2003.05.30. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

2023.03.09 Informer2

A Némó nyomában egy fantasztikus animációs film, amely az óceán mélyén játszódik, és egy apa utazását meséli el, aki azért kel útra, hogy megtalálja elveszett fiát. A film gyönyörűen megalkotott világot mutat be, amelyben tele van különféle tengeri é... Több

2019.08.16 indingo

Gyönyörű látványvilágú mesefilm. Az óceán hálás téma, mert gyönyörű és gazdag az élővilága. Szemkápráztató mese, ahol a történet is a helyén van.

2015.02.06 Yosihiro

A halas animációk Oscárját adtam nekik :) nagyon jó ütős kis animáció. A vízi világ mindig is csodálattal és elképesztő kalandokkal kecsegtet és ebben a NÉMÓ-ban megvan minden . Ezt jól összehozták. Ajánlom mindenkinek egy remekmű :)

2018.12.04 mamiéstöti2

Kedves történet, jó a képi megjelenítés, szuperek a szereplők így nálam mindenképpen 5/5-ös. Személyes favoritom Protkó.

Aranyos kis mese,tele vidám,és megható képsorokkal...Apa-fiú kötelék megbonthatatlansága,és a kishal hősiessége....Szuper karakterekkel.Erősen ajánlott mese !

Ez a nagy sikerű és egyben csodálatos animációs film nyerte meg elsőként a legjobb animációs filmért járó Oscar-díjat Szerző: felicity

2015 szeptemberi adatok szerint a Némó nyomában című filmből 41 millió darab fogyott el DVD-n. Ezzel pedig a világ legnagyobb példányszámban eladott filmjévé vált.Szerző: Artsomnia

Akármilyen meglepő, ez volt a Pixar első olyan filmje, ami Oscar-díjat nyert legjobb animációs film kategóriában. A Toy Story (1995), az Egy bogár élete (1998) és a Toy Story 2 (1999) mind azelőtt kerültek bemutatásra, hogy bevezették volna ezt a kategóriát az Oscar-díjátadókon. 2001-ben, a bevezetés után pedig a Szörny Rt. alulmaradt a Shrekkel szemben.Szerző: Artsomnia

A Némó nyomában előkészületei már 1997-ben megkezdődtek, amikor a rendező végzett az Egy bogár élete című, szintén Pixar film utómunkálataival.Szerző: Artsomnia

(2016. 05. 15.)
Ne várjunk majd csodát a második felvonástól, csak hagyjuk, hogy újra magába szippantson a történet, és nagy baj már nem lehet! Az első részt pedig egyetlen szóval lehet jellemezni még ma is: cool! Több