Kolja

Kolja

2023.06.19 Bafam

Vidám cseh film

Szeretem a cseh filmeket. Könnyed humorral fűszerezett film. Tökéletes egy kis délutáni kikapcsolódásra.

2017.09.27 Berto49

Az állandó anyagi gondokkal küzdő csellóművész és agglegény, Frantisek Louka éppen egy krematórium zenekarában játszik. Meggondolatlanul egy sírásó kolléga javaslatára, a pénz miatt érdekházasságot köt egy orosz nővel, aki így megkaphatja a csehszlov... Több

2022.08.04 Reitman

Sverak papa zseniális, és azt hiszem miatta jó a film. A fia Jan, túlságosan EPIC akar lenni, túl szentimentális, túl... poszt-szocialista-önsajnálat. Nagyon szép, nagyon jó színészek, nagyon aranyos humoros jelenetek. Én majdnem évente megnézem, és mindig találok benne valami jót, de ugyanakkor valami irritálót is.

2023.04.09 Dorkateo

Lélekemelő, szépséges és egyben vicces dráma. Miként fogadnak egy oroszul beszélő kisfiút a csehek, a rendszerváltás előtti időszakban? Mit érezhet egy otthagyott gyerek, akinek a szüleit nem engedik vissza nyugatról? Kérdések és válaszok a filmben, amit nehéz száraz szemmel végignézni.

2015.03.15 ANdraS

Legendás oscar díjas film, melyet mindenkinek csak javasolni lehet. Egy kedves vígjáték egy kisfiúról, amelyik ott ragad Csehszlovákiában a 80-as évek végén egy agglegénynél. És ez már elég is egy szuper vígjátékra, nem?

2015.09.05 Vuk

Egy olyan jelenséget, mint hogy a mozielőadás után a közönség felállva tapsolja meg az előadást, ritkán él meg az ember. A Kolja ilyen volt.

2021.11.27 acura steve

Ez egy megható film, érdemes megnézni! Manapság nem csinálnak ilyet, főleg nem halivúdban!

2019.10.09 HitGirl

Egy kedves és közkedvelt ellentétpárra épülő film, sikert aratott, nem véletlenül...a főszereplőknek köszönhetően, de leginkább a történet miatt.