Rockhajó

Rockhajó

The Boat That Rocked
elekm90

A hatvanas években a brit rádiócsatornák nem igazán játszották az Amerikában oly népszerű új stílust, a rock muzsikát, pedig igény lett volna rá. Ezért aztán néhány bátor férfi kalóztevékenységbe kezd, s egy hajó fedélzetéről kezdik sugározni a zenei forradalom új stílusát. A történet a… Több

Ország: Németország, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2009.06.11.

2023.08.07 F79

Keserédes komédia a brit invázió legelszántabb tengerészeivel

Mielőtt bárkiben is felsejlene egy véres háború képe, tisztázzuk gyorsan, hogy mi is volt a brit invázió a XX. század derekán. A '60-as évek közepére a popkultúra előretörése a jóléti államokban megállíthatatlannak bizonyult. A trendek jellemzően az ... Teljes kritika

2015.09.30 Tomi

Nagyon jó kis film isszonyúan jó hangulattal. Boldogan ajánlom mindenkinek. :D

2015.06.06 VenuszProjekt

Jó kis film ez, van hangulata, az már egyszer biztos. Viszont sajnáltam, hogy a végére kissé ellaposodott, én másabb befejezést szántam volna neki. Ennek ellenére tetszett, nem egy hétköznapi alkotás.

2015.06.28 Buborék

Nagyon jó ez a fim, nekem tetszett. Szerintem minden kiváló, jó a történet, kiváló a rendezés! A színészek nagyon jól hozzák a karakterüket. Csak ajánlani tudom!

2015.06.01 era93

Igazán szórakoztató film volt. Nagyon kedveltem, Bill Nighy egyébként is szimpatikus színésznek tűnik így már ez egy jó pont volt. Aztán hangulat tökéletesre sikeredett nem utolsó sorban persze a zenék is szuperek voltak.

Az Universal Pictures stúdió 195. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Gavin Kavanagh valószínűleg Robbie Dale-t, a híres rádióst ábrázolja. Egyébként több híres DJ-re is rá lehet ismerni egyik-másik karakterben. Tony Blackburn például a rádióban nősült, Kenny Everett pedig a filmbéli Angus Nutsfordra emlékeztet.Szerző: ps

Richard Curtis létező személyeket és történelmi kalózrádiókat alapul véve írta meg egyébként fikciós történetét.Szerző: ps

Bob a film végén a The 5000 Spirits Or The layers Of The Onion lemezt ragadja meg, az Incredible Strin Bandtől. Ezt a lemezet csak 1967-ben játszották fel, és ekkor is adták ki, csakhogy a film 1966-ban játszódik.Szerző: ps