Lajkó: Cigány az űrben

Lajkó: Cigány az űrben

Artsomnia
2018/03/28

Lajkó – Cigány az űrben
Akik egy könnyed szórakozásra vágynak, vagy szeretnének picit poénosan visszatekinteni a múltra, azoknak a mozi rajongóknak feltétlenül ajánlom a filmet, már csak azért is, mivel ebből a korból ritkán születik jól sikerült alkotás. 80/100 Több

24.hu
2018/03/29

Szóval abszolút értékelni kell Lengyel Balázs bátorságát, amiért elsőfilmesként rögtön ilyen rázós témát választott, de a Lajkó – Cigány az űrben csak részleteiben működik igazán. Az pedig, hogy a forgatókönyvírókat többször is cserben hagyta az arányérzékük, azt eredményezi, hogy jóval kevesebbet nevetünk a filmen, mint azt egy komédiától gondoltuk volna, még ha fekete is. Úgyhogy ha rendszerváltás utáni magyar filmet keresünk, amiben jó lehet mulatni a szovjeteken, akkor még mindig a Hagyjállógva Vászka a nyerő. Akik viszont vevők a magyar filmhez képest kifejezetten radikális humorra, azok semmiképpen se hagyják ki ezt a filmet.

Revizoronline.com
2018/03/29

A Lajkó: Cigány az űrben című fekete komédia érdekes műfaji kísérlet, ami ugyan sokszor vicces, végül mégsem találja telibe a nézőt. BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. Több

Art7.hu
2018/03/29

Hiába tehát a megtévesztő cím, a hazai mozikban március 29-től látható film nem Lajkó Félix világhírű hegedűvirtuóz életét dolgozza fel, és a cigánykérdésre sem reflektál. A szórakoztató réteg alatt ott lapul a komoly üzenet, miszerint embertársainkat soha ne a rájuk aggatott címkék, hanem teljesítményük és tulajdonságaik alapján igyekezzünk megítélni. Lengyel Balázs kétségkívül új színnel gazdagította a hazai filmpalettát, alkotása helyzetkomikumban gazdag, nem várt fordulatokban bővelkedő abszurd történelmi kor-és kórkép, mely a fiatalabbakat és az idősebbeket is képes megszólítani. Sőt, még az is bátran beülhet megnézni, aki nincs képben a karikírozott korszakkal, hiszen az alkotás olyan örök érvényű témákat feszeget, mint például a csalódás, az álmok, az árulás, a határok feszegetése vagy a szerelem. Több

Vox.hu
2018/03/30

Ígéretes alapötlet, csalódást keltő megvalósítás. Nem a Lajkó lesz az új A tanú. Több

MovieAddict
2018/03/30

Értékelés: 5.5/10
De akárhogy is pörgetem magamban a Lajkó – Cigány az űrben című film hibát és gyengeségeit egy dolognál lyukadok ki mindig. Mi lett volna ha, a stábot (vagy legalábbis nagy részét) tényleg cigányok alkotják? Akkor talán megengedhette volna magának a Lajkó azt az öniróniát, ami fájdalmasan hiányzott belőle, és ami segítségével az év magyar vígjátéka lehetett volna. A lehetőség megvolt, de sajnos nem éltek vele. Több

Smoking Barrels
2018/04/22

Az utolsó, elég gyatrára sikerült harmadtól eltekintve azonban meglepően jó elsőfilm lett a Lajkó - Cigány az űrben. Lengyel Balázs az én szememben erősen kezdett, ami azt eredményezte, hogy most már nemcsak a Drakulics elvtársat várom izgatttan Bodzsár Márktól, hanem Balázs következő rendezését is. Több

socfest
2018/04/23

Értékelés: 9.5/10
Lajkó – Cigány az űrben
Küldj le néhány kör rövidet és olvass el pár abszurd novellát a rendszerváltás előtti évtizedekről. Lengyel Balázs Lajkó – Cigány az űrben című filmje körülbelül ezt a bizarr, de sajátosan humoros feelinget viszi vászonra.
(Holcz Csaba) Több

Dunszt.sk
2018/06/21

Az űr: a legvégső határ
A film saját elmondása szerint a Lajkóhoz hasonló elfeledett hősök emlékére készült, és bár a cselekmény történelmi alapjait illetően csak néhány megcáfolt összeesküvés-elmélet létezik, az emberiség legnagyobb sikereit gyakran előzték még hasonló kísérletek, amelyek ha mást nem is, de egy bizarr és groteszk vígjátékot mindenképp megérdemelnek. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2018/09/22

Értékelés: 7.5/10
Romazúri
Kár, hiszen üde színfolt Lengyel Balázs, elsőfilmes rendező szatírája, amely nem átall kifigurázni politikától kezdve az etnikumok megkülönböztetéséig mindent. [...] A túlzott tipizálás és a felnagyítás adja a humor egy részét, ami a legtöbb helyen működik is. Ötletes története mégis több, mint egy egyszerű abszurd bohózat. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!