Lopott szépség

Lopott szépség

Stealing Beauty

Anyja halálát követően a 19 éves amerikai Lucy Olaszországba utazik, hogy a festői szépségű Toscanában töltse a nyarat. A dombtetei tanyaház különös lakói: az író, a szobrász, a műkereskedő valamint a helyi arisztokrácia bolydul fel Lucy érkezésére. Lucy érzi, az igazi apja ebből a társaságból valaki...

Forgatókönyvíró: Bernardo Bertolucci, Susan Minot
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1997.03.13.
Liv Tyler
Liv Tyler

2022.03.19 Lucky04

Hihetetlenül unalmas volt. Már régen fordult elő velem, szinte szenvedtem a film végéig. Biztosan én nem voltam ráhangolódva, de lehet, hogy nincs is ilyen hangulattípusom, ami passzolna ehhez a filmhez.

2021.06.12 sptt

Gyönyörű film egy gyönyörű szűzről és az őt körülvevő belterjes kapcsolatok kis közösségéről. Liv Tylerről el tudja képzelni az ember, hogy a kis közösség minden tagja róla ábrándozik. Bertolucci lassú vonalvezetése mellett sem lehet unatkozni, Jean ... Több

2017.02.12 varjú

Bertolucci kicsit lazulósabbra vette, Liv Tyler igazán szépecske volt akkoriban és jól állt neki az ártatlankodó szerep...egészében véve egy nyugis film, nem szól igazán semmiről, leginkább egy életérzésről...egyfajta létezésről az időtlenségben.

2016.07.01 Riot

Fantasztikus hangulatú film, szinte végig éreztem a nyelvemen a finom toscanai étkeket és borokat, a nyári esték fáklya mellett üldögélős hangulatát.

Alex, Jeremy Irons karaktere AIDS-ben hal meg. Jeremy Irons az első között volt 1991-ben, aki a piros szalagot magára tűzte, kifejezvén ezzel, hogy támogatja az AIDS elleni küzdelmet.Szerző: rbernadett

Jeremy Irons és Sinéad Cusack a valóságban is házasok 1978 óta. Szerző: rbernadett

Liv Tyler első főszerepe.Szerző: rbernadett

(2016. 01. 17.)
A film nem rossz, csak közepes, de az attól az embertől, aki több remekművet is letett az asztalra, egyszerűen kevés. Több