A régi város

Manchester by the Sea

2018.03.17 Queenakasha

Nem tudom egyedül vagyok-e ezzel, de én nem értem a magas értékelését/metascore-ját. Ritka unalmas film egy cseppet sem különleges történettel és még a színészi játék sem mondható igazán jónak.

2019.04.23 petraszab

Casey Affleck körüli botrányok miatt sem voltam túl kíváncsi a filmre, és valljuk be, első olvasatra a téma sem túl izgalmas. És a film is olyan száraz és egyhangú.

2017.02.13 Milanman

Független, ízig-vérig filmművészet

Rendkívül felemelő érzés tud lenni néha független filmet nézni. Kell hozzá egyfajta befogadás, mert ezek az alkotások általában szándékosan kikerülik a hagyományosnak mondható filmnyelvi eszközöket. Egy amerikai független film esetében ez többnyire a... Teljes kritika

2018.08.27 Bizsu82

Időtálló, klasszikus film. Magával ragadott, érzelmileg megfogó film. Nagyon hitelesen , meggyőzően alakítanak a színészek benne. Jól összerakott film, végig lekötött!

2017.11.13 Zsceeeka

Az Oscart abszolút megérdemeltnek tartom, maga a film is egy jól megalkotott dráma. Eléggé hosszú, néha túlságosan kinyújtott volt, de igazából pontosan erre számítottam.

2017.02.27 ArpiHajdu és Réci

Tetszett is, meg nem is

Szeretem az olyan filmeket, amelyet próbálnak kicsit egyensúlyozni dráma és humor határán, mondjuk a Régi várost azért nem lehet keserédesnek nevezni, annak ellenére, hogy több olyan jelenet is van benne, amely próbálja a komoly témát is könnyed form... Teljes kritika

2017.08.16 erare

Bátran állíthatom, hogy 2016 egyik legerősebb filmje. Maga a történet sem egyszerű vagy unalmas, esetleg egysíkú. Azt mondhatom, hogy egyszerű - a maga nemében, de nem könnyen emészthető. Kiváló rendezés! Remek alakítások egész sora emeli arra a szin... Több

2019.01.13 szabomarc

Nagyon vontatott a film, így én voltam a leginkább meglepődve, mikor azon kaptam magam, hogy ettől függetlenül leköt. Lehet, hogy a történet miatt, vagy el nem tudom képzelni miért, de mégis élveztem, így ajánlom is.

2019.06.25 iq.csabi

Nagyon erős film, mind érzelmileg, mind történetben. Kicsit lehúzza az embert az életről, de megéri megnézni!

2017.07.27 Adepto

A történet már egy ismert sztori új köntösben. Egy férfié, aki a bátyja elvesztése után hazatér intézni a teendőket, vigyázni az unokaöccsére és akinek sok régi emlékkel kell szembenéznie. Viszont ahogy azt egy jó cikkben olvastam ezt a rendező valah... Több

2017.06.02 Olivér Rózsa

Nagyon jól bemutatja hogy milyen csak sodródni az életben és milyen hogy ha nem tudunk elengedni dogokat az életben. Lehet belőle tanulni de vigyázni kell mert demotiváló tud lenni. Hosszúra sikeredett de szerintem ez koncepció volt.

2017.09.17 bbozsi

Hiteles, szép, kerek film, tele képi metaforákkal, ismétlődő motívumokkal. Műélvezetre alkalmas alapanyag! Habár minden képkocka helye nagyon megvan, összességében kicsit sok van belőlük, a vágó lehetett volna szigorúbb. Bár úgy lehet, hogy nem működne a varázs. Megéri rászánni az időt!

2017.03.10 NorbiP

Moziban láttam a filmet és fantasztikus volt, a színészi játék és a forgatókönyv annyira hiteles, életszerű, hogy öröm nézni. Amikor vége volt a filmnek, sajnáltam, hogy nem nézhetem tovább.

2023.03.11 barics01

Igazi kőkemény dráma. Casey Affleck teljesen megérdemelten nyerte ezért az alakításért az Oscar-díjat. Nálam ez 10 pontos volt.