Éjféli cowboy

Éjféli cowboy

Midnight Cowboy
Jon Voight

Joe Buck, a floridai szépfiú reményekkel telve érkezik New Yorkba: abban bízik, hogy sikerül majd selyemfiúként karriert csinálnia. Hamarosan azonban megismerkedik Ratso Rizzóval, a kisstílű, és nem éppen jó fizikumnak örvendő bűnözővel. A két férfi összebarátkozik, és együtt szövik tervüket… Több

Forgatókönyvíró: Waldo Salt
Premier (HU): 1975.03.06.

2024.01.18 Bafam

Mai szemmel is egy zseniális film

Időnként erőt veszek magamon, és elhatározom magamat arra, hogy megnézzek egy régebbi, napjainkhoz képest évtizedekkel (vagy akár fél-egy évszázaddal) korábban készült filmet. Így esett a választásom erre az 55 évvel korábban készült amerikai filmdrámára, az Éjféli cowboyra. Maga a film története egyszerű. Egy magát selyemfiúnak beállító, jóképű és daliás texasi cowboy New Yorkba utazik, hogy karriert csináljon oly módon, hogy idősebb hölgyek boldoggá tegyen pénzért cserébe. Joe Buck (Jon Voight) vadászata során egy pubban összeismerkedik egy nem éppen jó fizimiskával rendelkező kisstílű piti bűnözővel, Ratso Rizzóval (Dustin Hoffman). A két pasi összebarátkozik, és együtt szövögetik tervüket egy hatalmas nagy dobásra, amely nem biztos, hogy össze fog jönni valaha is az életükben. A színészek játéka, a karakterek ábrázolása, a párbeszédek tökéletesek. Csakúgy a kamera és az aláfestő zene, nem beszélve a város ábrázolásáról. Persze ma már nem így néz ki New York. Az Éjféli Cowboy egy bátor, megindító nagyságrendű, hatású és fontos film, amely az évek alatt semmit sem veszített a hatásából, így ha még nem láttad, akkor tényleg lemaradsz egy igazi amerikai klasszikusról. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt az időtálló filmet.

2019.05.17 dailyfilmsan

Nem erre számítottam mikor belefogtam a film megnézésébe. Tudtam mire készülök, de más kerekedett ki az egészből mint azt vártam. Dustin Hoffman karaktere váratlan volt és felforgató. Annyira jól játszotta a szerepét, arra szavak nincsenek. Miatta i... Több

2021.11.17 Péter Fazekas

Hatalmas film, örülök, hogyan megnéztem!

2015.05.01 Vitya

Dustin Hoffmann jobb filmjei kozot van annak ellenere hogy kevesbe ismert. Valodi problemat dolgoz fel, van mondanivaloja es idotallo. Akar tobbszor is nezheto.

2018.03.11 Evok1909

Abszolút 5 csillag. Néha még ma is tabunak tűnő dolgokat feszeget. A két színész pedig nagyon ráérzett a film mondanivalójára.

A Premier Magazin szerint a minden idők 100 legjobb előadás listáján Dustin Hoffman a hetedik helyen áll ebben a filmen nyújtott teljesítménye alapján.Szerző: Bafam

Jon Voight minimálbért kapott ezért a szerepért, azaz Joe Buck megformálásáért.Szerző: Bafam

Ebben a filmben alakítja első nagy filmszerepét Jon Voight.Szerző: Bafam

A film olvasható az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített listában .Szerző: Norbi