Csoda

Csoda

Mucize
Dani

A filmdráma eseményei 1960-ban játszódnak egy törökországi vidéki településen. A falu tanára komoly erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy megértesse a lakókkal a tanulás fontosságát. Eszméinek terjesztésében egy mozgássérült férfiben talál… Több

Forgatókönyvíró: Mahsun Kırmızıgül
Ország: Törökország
Premier: 2015

2023.09.07 Ahoj poplacsek

Bollywoodi történet a drámai Anatólia tájain

A török filmek mindig nagyon különleges élményt nyújtanak, európai szemmel egészen valószínűtlenek tudnak lenni. Legtöbbször, mint most is bollywoodi infantilitás és túljátszás jellemzi őket. A filmben látható török vidéki életmód és kultúra alapján ... Teljes kritika

2022.10.21 Dorkateo

Elbűvölő Anatólia

A film képi világa gyönyörű. Volt szerencsém az anatóliai hegyvidéken utazni, és tényleg ilyen lélegzetelállító. Már ezért is megéri megnézni a mozit. Másrészt a történet igaz, bármennyire is hálivúdinak tűnik a film vége. A rendező nagyon egyszerű, szinte mesei eszközökkel operál, és ez erőteljesen hat a lélekre, tiszta lesz, mint a hegyi látkép.

2023.01.04 Fikatours_blogger

Van egy sajátos hangulata a filmnek, de két óránk van rá, hogy megszokjuk. Akinek ez sikerül, túlcsorduló romantika lesz a jutalma.

2022.10.18 uniterra

Jó film, társadalmi jelentőségű.

2022.10.17 Dani

Engem nagyon megérintett ez a film, mindenkinek csakis ajánlani tudom, hiszen teljesen meg tudja változtatni az ember gondolkodásmódját.

A Csoda valós történeten alapszik. Az első nézők az igazi Aziz és népes családja volt, akik megrendültek a mozi végére. A vetítést csak nekik tartották.Szerző: Dorkateo

Akkora kiváncsiság övezte Aziz sorsát, hogy a rendező 2 évvel később elkészítette a második részt, amelyben megmutaja a házaspár történetét. Szerző: Dorkateo

Mert Turak alakítja a fogyatékos Aziz karakterét. Olyan hitelesen teszi ezt, hogy a filmet nézve sokáig valóban fogyatékosnak vélhetjük.Szerző: Dorkateo

Az Azizt alakító színész 3 hónapig barátkozott a fekete lóval, hogy hitelesen tudja eljátszani bensőséges kapcsolatukat.Szerző: Dorkateo