Pillangó

Papillon

2023.02.14 JRD

Henri Charriére neve sokaknak semmit nem mond. De ha azt mondom, hogy Pillangó, Steven McQueen és Dustin Hoffman, sokak azonnal a homlokukra csapnak. A film Charriére életrajzi könyvének (címe: Papillon) egyik adaptációja (meglátásom szerint a legjob... Több

2018.04.16 Filmelemző

Remek film, de ha a könyvhöz hasonlítjuk akkor csak közepes. Bar Steve McQueen nagy kedvencem, ez a szerep nem biztos hogy neki való. A filmben kevesebb az akció mint Henri Charriere valódi szökéseiben és belső vívódásait sem sikerült visszaadni. Értékelés: 6 / 10 pont.

Szuper,időtálló és klasszikus.Nem is tudok róla talán negatívumokat írni,de nem is szeretnék. Imádom minden kockáját,és a két legenda, Dustin Hoffman,és természetesen Steve McQueen is hihetetlenül hihető karakter.

2020.10.04 Di Canio

Az újabb verziót láttam, de ez egy komoly film, nem semmi amit át kellett élnie a fazonnak. Ha ez tényleg így történt ilyen világvége helyen magánzárka stb ártatlanul csoda, hogy normális marad aki túl is éli valahogy. Az egyik legjobb börtönös film.

2015.11.21 irongozu

Nem véletlen, hogy egy nagy klasszikusról beszélünk. Nekem Dustin Hoffman alakítása teszi emlékezetessé.

2016.05.10 wooderman

Börtönszigeten játszódó izgalmas,elgondolkodtató film,zseniális, hiteles színészi alakítás,a helyszín is igen találo, jól megválasztott. Nekem nagyon tetszett az egész film.Az elejétől kezdve végéig izgalmas volt.

2018.04.02 Gyalog őrmester

Ez egy csodálatos film, mely elgondolkodtató, kemény és drámai és a színészi alakítások... lenyűgözőek. Bátran ajánlom mindenkinek.

2015.07.11 moony5972

Túl sokat vártam tőle talán ez lehetett a baj. Nem ad egy hihetetlen nagy szórakozást és a jelenetek is elég laposak, erőltetettek. Talán egyszer megnézhető és kész.

2015.06.26 FarZoo

Durva, erős, kemény film, ami nem beszél mellé. A legjobb börtönös filmek közé sorolnám. A színészek alakítása zseniális. Megfogó a sztori. Időtálló, érdekes újra nézhető film.

2015.10.23 Mano35

Azt hiszem méltán mondhatjuk hogy egy igazi klasszikus film. Magával ragadó történet és Remek színészi alakítás profi rendezés. Ma is és akár többször is nézhető.

2015.10.21 Mirci

A film maga nem volt rossz, de a könyvhöz képest nagyságrendekkel lejjebb van. A filmből sok minden kimaradt, ami szerintem fontos volt, és így összességében nem is jött át annyira vagy úgy a történet, mint ahogy az eredetiben. De attól még nem volt ... Több

2016.02.08 Kandurbaba

Nagyon jól összerakott életrajzi dráma komoly mondanivalóval és tanulsággal. Dustin Hofmann ismét bizonyítja színészi rátermettségét. Talán az egyik leghíresebb film tőle.

2020.07.11 HADNAGY

Look!

Jó karakterek, megrendítő életutak, kalandos helyzetek. Mindez egy szigeten. Szívszorító történet a barátságról, összetartásról. Kell egy speckó hangulat hozzá, utána adja magát.

2018.10.19 AlexCooper

A film nagyon jól sikerült, de a könyvnek a közelben sincs.