Maszk

Maszk

Mask

Rocky Dennis kedves fiú, aki mindenki szívében belopja magát. Rockynak azonban ritka, veleszületett betegsége van: puszta élete is lázadás az orvostudománnyal szemben. A fiú nemcsak azt határozza el, hogy normális életet fog élni, hanem dekadens anyja és a Pokol… Több

Premier: 1985.03.08.
Laura Dern

2017.10.03 StephenEt

Bár szerintem egy kicsit túl érzelgősre vették a figurát, simán többször nézhető a film, mivel egy olyan témát feszeget, amivel minden nap szembesülünk. Az elfogadás elég nehéz dolog, bár nem feltétlenül. Minden esetre tetszett, hogy a film ezt a szempontot olyan könnyedén, mégis komolyan tudja kezelni.

2015.06.04 rbernadett

Még a tévében láttam ezt a filmet nagyon régen, de még manapság is számtalanszor eszembe jut, bár a címválasztással továbbra sem értek egyet. Ez egy nagyon szép film, bármennyire is közhely ezt mondani és sajnálom, hogy kevesen ismerik.

2015.08.20 Jony Crash

Azért senkit ne tévesszen meg a cím, nem a vígjátékról van szó. Viszont! A film elképesztően lebilincselő. Nagyon jól összerakott dráma, amely az emberi lélek legmélyebb zugait próbálja meg feltárni. Stoltz alakítása pedig egyszerűen vitte a pálmát nálam.

Cher elmondása szerint, a filmet Rocky és Rusty lakóhelyén forgatták. Egyszer, amikor ő és Eric Stoltz (maszkban) az utcán sétáltak egy idős bácsi odakiabált Ericnek, hogy "De örülök, hogy látlak, azt hallottam meghaltál." Cher azt mondta, hogy a bácsi, annyira boldog volt, hogy nem volt szívük elmondani neki az igazságot. Szerző: rbernadett

Rustynak igazság szerint 2 fia volt, idősebbik fia Joshua Mason 1987-ben 32 éves korában hunyt el AIDS-ben, amit egy vérátömlesztés során kapott el. Szerző: rbernadett

Amikor Cher leszerződött a filmhez, azt akarta, hogy akkori barátja, Val Kilmer játssza el Gar szerepét, de visszautasították, mert túl fiatal volt hozzá.Szerző: rbernadett

Florence "Rusty" Tullis, Rocky édesanyja 2006 november 11-én hunyt el, 70 évesen, egy október 14-én elszenvedett motorbaleset okozta sérülés következményeként. Szerző: rbernadett

Szuperszex
2024