Játssz Philips tévéért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Aviátor

(The Aviator)
Aviátor

Tartalom

Az ideális amerikai elszánt, bátor és ravasz, csakúgy, mint amilyen Howard Hughes (Shelley Duvall) volt. A feltaláló, iparmágnás és hollywoodi producer mindenbe belekóstolt, ami érdekelte, és úgy tűnt, minden arannyá válik a kezei között. Maximalizmusának és sármjának köszönhetően nem csak a filmipart, hanem a repülést is megváltoztatta a huszadik század huszas és negyvenes évei között. A szerelem, pénz, csilogás és siker mellett azonban Howardnak az élet árnyoldalaival is kíméletlenül szembesülnie kellett.
(SódóGA)
2016. 11. 23. 03:16

Legjobbnak tartott Leonardo DiCaprio filmek egyike számomra.Eleve szeretem az életrajzi vagy valós történetek alapján forgatott filmeket ,de itt mind a rendezés a föszereplő és a felvételek/operatőri munka/ együttes munája zseniális.Hozzá járul a 20-30 évek stilusának bemutatása is.Mindenkinek ajánlom Howard Hughes életének egy szakaszáról készült filmet.

2016. 05. 11. 01:55

Kicsit olyan, mint a jó öreg Scorsesere rátört volna valamilyen elnyomhatatlan nosztalgia, és mindenáron meg szeretett volna énekelni valami nagyot vagy érdekeset a korai huszadik századból, és ehhez összetrombitálta korunk legismertebb színészeit és színésznőit, hogy együtt alkossanak valami lehengerlőt. Csak az ilyen monumentális alkotásokkal mindig az a baj, hogy nem lehet belőlük a látványvilágon kívül többet kihozni, mert ennyi nagyságot már nem bír el a közönség.

2016. 05. 03. 00:23

Van abban valami elmondhatatlanul bájos, amikor az új Hollywood a régi Hollywoodhoz nyúl, kerekít belőle egy szép eposzt vagy hőskölteményt, majd tálalja a közönségnek, hogy nézzétek, ez volt a dicső hőskor. Így írják újra és újra a történelmüket, hogy még véletlenül se felejtse el senki, mekkora királyok élnek odaát - az amerikaik pedig ne felejtsék el, kié a dicsőség. Egyébként az Aviátor még egész jó film is lenne, csak ez a modorosság ne lenne benne.

Jude Law
Alec Baldwin
Alan Alda
Ian Holm
John C. Reilly
Kate Beckinsale

BAFTA-díjat nyert, mint: legjobb film, legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb látványtervezés (Dante Ferretti), legjobb smink és maszk (Sian Grigg, Kathryn Blondell, Morag Ross). Jelölve volt még, mint: legjobb operatőr (Robert Richardson), legjobb eredeti forgatókönyv (John Logan), legjobb jelmeztervezés (Sandy Powell), legjobb vizuális effektusok (Bruce Steinheimer, Robert Legato, Peter G. Travers, Matthew Gratzner), legjobb hang (Petur Hliddal, Eugene Gearty, Philip Stockton, Tom Fleischman), legjobb vágás (Thelma Schoonmaker), legjobb férfi főszereplő (Leonardo DiCaprio).

Leonardo DiCaprio Golden Globe-díjat nyert legjobb főszereplő kategóriában. Továbbá a film jelölve volt, mint legjobb rendező (Martin Scorsese), legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb forgatókönyv (John Logan).

Világszerte 213,741,459 dollár bevételt eredményezett.