Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Aviátor

(The Aviator)
Aviátor

Tartalom

Az ideális amerikai elszánt, bátor és ravasz, csakúgy, mint amilyen Howard Hughes (Shelley Duvall) volt. A feltaláló, iparmágnás és hollywoodi producer mindenbe belekóstolt, ami érdekelte, és úgy tűnt, minden arannyá válik a kezei között. Maximalizmusának és sármjának köszönhetően nem csak a filmipart, hanem a repülést is megváltoztatta a huszadik század huszas és negyvenes évei között. A szerelem, pénz, csilogás és siker mellett azonban Howardnak az élet árnyoldalaival is kíméletlenül szembesülnie kellett.
(SódóGA)

2017. 05. 02. 12:48

Az egyik kedvenc filmem DiCapriotol és mégis méltatlanul háttérbe szorult. Kiváló színészi játékok jellemzik, de Leonardo visz mindent. Nagyon jól játssza a kényszerbeteg Howardot.

2015. 09. 29. 13:54

Nagyon szeretem ezt a filmet . A hangulata sajátos , tudjuk , hogy életrajzi film és nagyon jól megjeleníti a rendező a kor szellemét . DiCaprio és Cate Blanchett mindketten Oscart érő alakítást nyújtanak.

2015. 04. 20. 10:15

Fantasztikus film, legalább 10-szer láttam már. diCaprio Oscar-díjas alakítást nyújt, ahogyan Cate Blanchett is. Az igaz sztori mag még nagyobb élt ad az egésznek, nem érdemes kihagyni.

Jude Law
Alec Baldwin
Alan Alda
Ian Holm
John C. Reilly
Kate Beckinsale

BAFTA-díjat nyert, mint: legjobb film, legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb látványtervezés (Dante Ferretti), legjobb smink és maszk (Sian Grigg, Kathryn Blondell, Morag Ross). Jelölve volt még, mint: legjobb operatőr (Robert Richardson), legjobb eredeti forgatókönyv (John Logan), legjobb jelmeztervezés (Sandy Powell), legjobb vizuális effektusok (Bruce Steinheimer, Robert Legato, Peter G. Travers, Matthew Gratzner), legjobb hang (Petur Hliddal, Eugene Gearty, Philip Stockton, Tom Fleischman), legjobb vágás (Thelma Schoonmaker), legjobb férfi főszereplő (Leonardo DiCaprio).

Leonardo DiCaprio Golden Globe-díjat nyert legjobb főszereplő kategóriában. Továbbá a film jelölve volt, mint legjobb rendező (Martin Scorsese), legjobb női mellékszereplő (Cate Blanchett), legjobb forgatókönyv (John Logan).

Világszerte 213,741,459 dollár bevételt eredményezett.