Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Egy csodálatos elme

(A Beautiful Mind)
Egy csodálatos elme

Tartalom

John Forbes Nash Jr.  (Russell Crowe) a Princeton Egyetemen hallgat matematikát, ahol a könyörtelen versenyhelyzetben igen nehéz kitűnnie egy olyan valakinek, akinek sem gazdag családja, sem vagyona nincs. Nash viszont valamiben különbözik a többiektől, és zsenialitásának tanújelét is adja, amivel egy csapásra megváltoztatja nem csak saját életét, hanem a tudományét is. Élete egyre inkább sínre kerül, amikor megismeri szerelmét (Jennifer Connelly), barátja (Paul Bettany) pedig mindenben támogatja. Ám Nash tudása nem csak a magánemberek számára érdekes...
(SódóGA)

2015. 05. 24. 09:50

Az életrajzi filmek általában akkor tudnak érdekesek lenni, ha valóban érdekes élete volt annak, akiről a film szól. Ebben a kategóriába végül is belefér John Nash, ahogy az is tudvalevő dolog, hogy mentális gondjai vannak - viszont erre kifuttatni az egész filmet, és ezt az információt állítani a középpontba hatalmas hülyeség volt. Rossz üzenet, giccses és kellemetlen megoldás. És ehhez még unalom is társul.

2015. 05. 29. 20:32

Nem igazán értem, hogy Hollywood miért csak azokat a drámákat kedveli, amiben van valami heroikus, vagy legalább megpróbálnak belegyömöszölni valami heroikusat. Ebben a filmben egyébként minden rendben lenne, mert jók a képek, korhű a hangulat, a színészekről meg nem is beszélve, erre sikerül kihoznia rendezőnek valami nagyon erőltetett dolgot, amit megpróbál meghatónak eladni - és egész egyszerűen nem megy.

2015. 09. 19. 11:30

Ha valaki semmit nem tud John Nashről, mint mondjuk én, az felfoghatja a filmet egy egyszerű lélektani drámának, amiben a főhősnek egy nem várt nehézséggel kell szembenéznie és megküzdenie ahhoz, hogy normális életét folytatni tudja. De ennél nem több és nem kevesebb - egy nagyon korrekt módon kivitelezett munka, amiből semmi nem maradt meg pár nappal később, csak annyi, hogy ja, az ablakra írt.

Jennifer Connelly
Jennifer Connelly
Russell Crowe

Russel Crowe a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Az Universal Pictures stúdió 90. forgalmazott filmje.

Dave Bayer matematikaprofesszor volt a film matematikai tanácsadója és Russell Crowe kézdublőre, amikor bizonyításokat és képleteket kellett írni.

(SódóGA)