Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Egy csodálatos elme

(A Beautiful Mind)

Tartalom

John Forbes Nash Jr.  (Russell Crowe) a Princeton Egyetemen hallgat matematikát, ahol a könyörtelen versenyhelyzetben igen nehéz kitűnnie egy olyan valakinek, akinek sem gazdag családja, sem vagyona nincs. Nash viszont valamiben különbözik a többiektől, és zsenialitásának tanújelét is adja, amivel egy csapásra megváltoztatja nem csak saját életét, hanem a tudományét is. Élete egyre inkább sínre kerül, amikor megismeri szerelmét (Jennifer Connelly), barátja (Paul Bettany) pedig mindenben támogatja. Ám Nash tudása nem csak a magánemberek számára érdekes...
(SódóGA)

2017. 07. 18. 22:58

Nagyon túl van ez a film fényezve, semmi olyan eredetit nem láttam benne amit előre hallottam. Russel Crowe nem volt rossz bár láttam már őt is élethűbben játszani.

2017. 03. 12. 12:54

Szerintem ez egy zseniális alkotás, amit mindenkinek látnia kéne. A színészek mind nagyon jók, a cselekmény szépen ki lett dolgozva, és a hangulatot is nagyon jól megteremti.

2015. 04. 24. 18:49

Szerintem ez a film kicsit túlértékelt. Vannak részek, amik unalmasak, viszont az igaz, hogy van mondanivalója .
Russell Crowetól többet vártam, nekem kicsit csalódás volt.

Jennifer Connelly
Jennifer Connelly
Russell Crowe

Russel Crowe a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Az Universal Pictures stúdió 90. forgalmazott filmje.

Dave Bayer matematikaprofesszor volt a film matematikai tanácsadója és Russell Crowe kézdublőre, amikor bizonyításokat és képleteket kellett írni.

(SódóGA)