Aviátor

The Aviator

2023.05.07 Artemisia

Gentleman

Martin Scorsese 11 Oscar-díjra jelölt, majd 3 órás filmeposza Howard Huges, a 20.századi Hollywood egyik legérdekesebb polihisztorának életét veszi górcső alá. Huges egyszemélyben volt üzletember, playboy, filmrendező, producer, repülőmérnök, pilóta,... Teljes kritika

Nem jött át a film hangulata,és így mindegy is,mert nem éreztem magaménak,Megnéztem,de nem nyerte el a tetszésemet.Di Caprionak vannak sokkal jobb filmjei.

2017.11.02 indingo

Az egyik kedvenc igaz történetű filmem. Leonardo DiCaprio zseniális, mint mindig. Nagyon hiteles. A története izgalmas és felkavaró, csak ajánlani tudom.

2017.07.18 Deku

Az egész film nagyon sajátságos de ez ebben az esetben nem tetszetős. DiCaprio rémesen teljesített, egyedül Cate Blanchett szereplése tetszett. Ezen kívül semmi jó nem volt benne.

2021.04.13 moviemafia

A milliárdos feltaláló

Egy zseniális elme korántsem zökkenőmentes és megszokott életét mutatja be Martin Scorsese ezen filmje. Howard Hughes személye a való életben sem volt túlzottan szokványos (a szó lehető legjobb értelmében véve), és ezt az ambiciózus, fura zsenit DiCaprio is kellő izgalommal tudta alakítani. Szerintem teljes mértékben passzolt DiCaprióhoz ez a szerepválasztás, tökéletesen tudta megjeleníteni Howard Hughes élettörténetének minden aspektusát. Nem éppen egy rövid film, de végig le tudja kötni a néző figyelmét.

2019.01.08 dailyfilmsan

jó az alap amiből dolgozik a film. Nagyon érdekesnek találtam a storyline-t. Viszont meglátásom szerint ebből a filmből kettő részt is lehetett volna csinálni ahelyett hogy 3 órás filmmé dagasztották. Már pedig ha erre a filmre kíváncsi vagy akkor ké... Több

2017.05.02 GedyPapa

Az egyik kedvenc filmem DiCapriotol és mégis méltatlanul háttérbe szorult. Kiváló színészi játékok jellemzik, de Leonardo visz mindent. Nagyon jól játssza a kényszerbeteg Howardot.

2018.05.06 Filmelemző

Bár Scorsese nagyon jó rendező, ám az Aviátorral erősen lehetett érezni, hogy nagyot akar dobni. Erőlködés lett belőle. Érdekes a film képi világa, a rengeteg korhű felvétel, a 30-as és 40-es évek hangulatának megidézése, az összhatás valahogy túlont... Több

2015.04.20 Zsceeeka

Fantasztikus film, legalább 10-szer láttam már. diCaprio Oscar-díjas alakítást nyújt, ahogyan Cate Blanchett is. Az igaz sztori mag még nagyobb élt ad az egésznek, nem érdemes kihagyni.

2015.09.29 Loborg

Nagyon szeretem ezt a filmet . A hangulata sajátos , tudjuk , hogy életrajzi film és nagyon jól megjeleníti a rendező a kor szellemét . DiCaprio és Cate Blanchett mindketten Oscart érő alakítást nyújtanak.

2016.02.05 Adepto

Howard Hughes Amerika egyik legendás alakja, aki tulajdonképpen polihisztor volt. Ami érdekelte és amivel kapcsolatban volt egy víziója azt véghez vitt bármi áron. A pénz nem szímított, még akkor sem, amikor már a csőd felé tartott. A monumentális és... Több

2017.06.23 Olivér Rózsa

Nem volt rossz film csak egy bő órát kivághattak volna nyugodtt szível mert ez a 3 óra hosszú volt. Nem derült ki hogy igaz történet-e mert elégé úgy tünt.

2015.10.30 fcbnandi

Szintén nagyon jó Dicaprio film. Sőt kiváló. Láttam már párszor és minden szempontból nagyon jól össze lett rakva. Az ilyen filmeket szeretem a legjobban.

2015.08.12 Rikudou6

Jó a sztori, elgondolkodtató, olykor vicces, izgalmas, megvan benne minden, ami kell. Nagyon izgalmas film és egyben látványos is, fantasztikus történettel. Nekem tetszett csak ajánlani tudom.