Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Pappa Pia

(Pappa Pia)
Pappa Pia

Tartalom

Legyőzheti Dávid Góliátot? Állítólag igen, de aki biztosra megy, inkább ellene fogadjon. A kicsi és gyenge és pénztelen többnyire alulmarad, amikor szembeszáll valakivel, aki gazdagabb és hatalmasabb – és néhány nagyra nőtt, kopaszra borotvált alkalmazottja kíséri mindenhova.
Papi (Nagy Feró) a világ legkedvesebb nyugdíjas linkje, aki mindenkinek tartozik és csak a jókedvét ajánlhatja törlesztés helyett. Már laknia sincs hol, egy lepukkant Duna-parti csónakházban húzza meg magát. Ám szomszédja, egy menő szuperdiszkó tulajdonosa, Wizy (Stohl András) most ezt is elvenné tőle, hogy valami csilivili buliplázát építtessen a parton. Az öreg nem esik kétségbe, de fogalma sincs, mit csináljon, úgyhogy a bonyolultabb megoldást választja: segítséget kér az unokájától, Tomitól (Szabó Kimmel Tamás). A srác legalább olyan link, mint a nagyapja, viszont sokkal sármosabb – és habozás nélkül hívja a haverjait.
A pesti vagányok, bohémek és egyéb szélfútta figurák tarkabarka csapata szembeszáll Wizy zsoldosaival meg bombázó, de jéghideg alvezérével, és megkísérli a lehetetlent: a csónakházból átmenetileg romkocsmát varázsolnak, hogy összegyűjtsék a túléléshez szükséges összeget.
A kedvük jó, az esélyeik rosszak – de ha egy romantikus vígjátékban mindenki zenész és/vagy szerelmes, akkor bármi megtörténhet. És addig is szól néhány ismerős, mégis egészen átalakult sláger…  (intercom)

2017. 08. 16. 21:13

Én megkaptam amit egy musicaltől várok. A sztori rém egyszerű, ahogy az általában lenni szokott hasonló filmeknél (Séta a napfényben, Mamma mia, Mindörökké Rock). Nem is kell túlgondolni, mély mondanivalót keresni ezekben. Ez egy buli film, és a poénokkal meg a híres magyar slágerekkel annak megállja a helyét. Én kifejezetten szeretem Stohl Andrást, mint színészt, mégis az ő jelenléte sikerült irritálóan a filmben. Néhol túl erőltetettnek éreztem ezt a karaktert. Amit viszont bánok, hogy ő az egyetlen főszereplő, aki nem énekelt egy számot sem a játékidő alatt, pedig Szimba szinkronhangjaként, és színházi Koppányként is bizonyított énekhangjáról. Hiába a régebbi magyar slágerek, nem tudnám jó szívvel minden korosztálynak ajánlani. Ez nagyon a mai srácoknak készült, bulis - fesztiválos környezetbe. Lehet ezért is hasalt el egy - két kritikusnál. A lényeg, hogy én kitűnően szórakoztam, magyaroktól ritkán látni hasonló műfajt, és örülök, hogy nekünk is van slágerlistás musical stílusú filmünk. :)

2016. 10. 16. 10:52

Hát igen, ennél otthonibb már nem is lehetne. A sztori is, meg hát a régi slágerek. Hiányzott egy ilyen. Imádtam, hogy Nagy Feró lett a főszereplő...És ami külön kiemelendő, hogy csaknem tökéletes munkát végeztek a készítői.

2016. 10. 15. 05:50

Ki nem állhatom az újfajta magyar mozikat...mindig ugyanazok a szereplők, ugyanazok a baklövések... De ez más! Látni kell. No comment

Stohl András
Stohl András
Geszti Péter
Szikora Róbert
Andrew G. Vajna

Csupó Gábor nyolc éve nem rendezett nagyjátékfilmet. Korábbi munkái közül a legismertebb A Simpson-család és a Híd Terabithia földjére. A rendező Los Angelesből tért haza a film kedvéért.

Ostorházi Bernadett elmondta, hogy épp egy londoni japán étteremben dolgozott, amikor telefonon megkeresték a szerep kapcsán.

A Pappa Piában első alkalommal játszik Dobó Kata és Vajna Tíme. Míg előbb filmalap vezetőjének, Andy Vajnának az exe, utóbbi jelenleg a felesége.

VOX.hu - Pappa Pia
Szar van a lángosban, avagy egymilliárdos házibuli a dunaparti csónakházban, avagy hogyan erőszakoljunk meg nagy slágereket úgy, hogy a jó ízlés sikítva szaladjon el innen olyan messze, ahol már biztos nem lehet rá veszélyes a P. Mobilt musicalesen éneklő Nagy Feró.
20/100
Filmsomnia.hu - Pappa Pia
A Pappa Pia pont az a film, amire azért megy el a család, hogy lássa Reviczky Gábort, ahogy a „Nézését, meg a járását” énekeli. A Pappa Pia pont úgy ötvözi a felnőttek szórakoztatását a fiatalok szórakoztatásával, hogy az mindenki számára mulattató legyen – ez viszont bőven nem azt jelenti, hogy a film túlszárnyalná elődeit a magyar filmtörténelemben. 50/100
Smoking Barrels: Pappa Pia
Sürgősen felejtsük el ezt a reménytelenül elrontott alkotást, hajrá magyar film, ennél már csak jobb lehet...

3/10