A Stopposok réme

A Stopposok réme

Paura nel buio

Egy fiatal beteg férfi egy autóból lesi a következő áldozatát, hogy elrabolja, megkínozza, megerőszakolja és megölje...

(hp)

Rendező: Umberto Lenzi
Forgatókönyvíró: Umberto Lenzi, Olga Pehar
Ország: Olaszország
Premier: 1989

2023.01.18 tmotm

B kategóriás horror, ami művészfilmnek hiszi magát

Adott a sorozatgyilkosunk, aki egy elkényeztetett ficsúr, akit elhagyott az anyja, az apja pedig nem foglalkozott vele. És itt álljunk megy egy szóra! Értem én, hogy ez egy 80-as évekbeli film, de szerintem '89-ben ez már igencsak klisének számított. Ha most azon morfondírozol, hogy oké-oké, ettől még lehet, hogy jó egy film, akkor el kell keserítselek. Színészi játék van, nem jó, de legalább rossz. Nem tudom, hogy láttam-e már bármelyik színészt is másik filmben, de az, hogy IMDB-n a színészi gárda 3 tagjáról van csak fent kép, mindent elmond arról, hogy mekkora kvalitású művészekről is van itt szó. Mivel a történet is a színművészek szintjén van, így a film nézése közben kétféle jelenetkor fogják el az embert érzelmek. Az első az, amikor csöcsöket és meztelen csajokat mutatnak, ilyenkor persze kéjes vigyorral arra gondolsz, hogy éljenek a 80-as évek. Illetve akkor, amikor a roncstelepen vannak, és fáj a szíved, hogy az a sok gyönyörű autó ott fog az enyészetté válni. Összefoglalva, a film első fele még egész jó volt, de a másodikat viszont jobb lett volna kihagyni. Minden esetre, ha te is olyan vagy mint én, azaz szereted a 80-as évekbeli filmeket, az indokolatlan (az író itt csak egy üres szófordulattal élt, mivel nincs olyan, hogy indokolatlan csöcs!) csöcsöket, illetve van benned kellő mazochizmus, akkor élvezni fogod ezt a filmet.

2021.02.02 Kiss

Ahhoz, hogy az ember képes legyen élvezni a filmet a következőket kell felfogni: gagyi az egész és nem az az elsődleges célja, hogy félelmetes legyen. Ha ez megvan, élvezhető.

2015.09.29 Daeron

Umberto Enzi egyik legjobb filmje szerintem. Jó betekintést ad egy sorozatgyilkos erőszaktevő elméjébe.