Ragyogás

Danny Lloyd
Danny Lloyd
Jack Nicholson
Jack Nicholson

Jack Torrance (Jack Nicholson) író elvállal egy nyugalmasnak ígérkező munkát: családjával télire az Overloook Hotelbe költözik, hogy ellássa az épület gondnoki teendőit. Az írói válsággal küzdő Jack a magánytól és a világtól való elzártságtól azt reméli, hogy ihletet kap, ám egészen más jellegű… Több

Forgatókönyvíró: Stanley Kubrick, Diane Johnson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1980.05.23. | HBO Max (2022.09.29.)

Ragyogás  (1997)

2024.02.17 Schumy1

Nicholson egy őrült. Kicsit vontatott a film, de Nicholson játéka feledteti ez.

2019.02.04 Laca//Ho/rr/oR//

a nap véleménye

Jack Nicholson és a REDRUM!!!

A filmet pár hónapja láttam a könyvet pedig nem rég olvastam el és King bestsellerje alapján készített Kubrick film magával ragadott. A tény, hogy jó pár jelenet különbözik a könyvtől, valamint ki is maradt egy két rész, de hát így bő 2 órás filmről ... Teljes kritika

2016.08.01 Bogi87

A Ragyogás a kedvenc megfilmesített Stephen King regényem, össze sem tudnám már számolni, hány alkalommal láttam TV-ben. A legjobban Jack Nicholson őrült alakítása fogott meg benne.

2022.03.01 JRD

Jack Nicholson ragyog...

Mondhatnánk, hogy mindig, hiszen a színészóriás számos filmben megmutatta, hogy a karakteres arc egy igazi színészt takar. Volt ő már az ördög maga. Volt szerelmes férfi. Volt őrült. Volt főgonosz. Volt kényszeres író. Volt rendíthetetlen katona, és még sorolhatnánk a filmográfiáját. A Ragyogás az egyik kedvencem. Nemcsak azért, mert egy King-adaptáció, hanem Nicholson miatt is, aki tehetsége legapróbb részletét is megmutatta ebben a filmben. Kissé félve kezdtem el nézni. Nem csoda, hiszen a legtöbb King-adaptációnak nem sikerült megjelenítenie azt a félelmetes világot, melyeket King olyan remekül öntött papírra. De a Ragyogás igen. Van benne stílus, és megvan benne a King-féle könyvekre jellemző érzelmi nyomás. (Megjegyzem: A Ragyogás legújabb feldolgozása is erősen ez alatt marad. Már nem a színészi játék volt a döntő, hanem a költségvetés és látványvilág. Pedig ha már másból nem is, de a japán Kör című filmből tudjuk, hogy hatalmas költségvetés nélkül is lehet állatira félelmetes horrort rendezni.) Mindenképp érdemes mindenkinek megnéznie. Készülj fel, itt nem fog patakokban folyni értelmetlenül a vér. Minden pillanatnak jelentősége van. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

Olvasam a regényt is, úgyhogy nem számítottam olyan átütő filmes élményre... Nicholson brillírozik az rendben is van, de azért a regény még mindig utcahosszal vezet. Jó a film, és borzongat is rendesen, átélem, és beleélem magam, odaragaszt a fotel elé. Így van jól... szuper mozi, és időtálló!!!

Az Overlook Hotel belső tereit egyáltalán nem azon a helyszínen vették fel, ahol azok a történetben láthatóak. Az épület belsejét ugyanis díszletétként építették fel az Egyesült Királyságban, az Elstree Film Studiosban, ahol a filmet forgatták. A hotelnek az épület csak a külső megjelenését adta, azonban a belső terek kialakítása és díszletezése teljes egészében a stúdióban történt. Ez az egyik oka annak, hogy a film elkészítése rendkívül hosszú időt vett igénybe és jelentős költségeket generált.Szerző: Informer2

Stephen King nem akarta, hogy Jack Nicholson kapja a Ragyogás főszerepét, ugyanis attól tartott, hogy Nicholson jelenléte elvonja a nézők figyelmét a filmről.Szerző: Ironsky666

A film szerepel az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: Norbi

Az ikonikus fejszés jelenet felvétele három napot vett igénybe, Nicholson ez alatt 60 ajtót hasított szét.Szerző: Miska bácsi

(2021. 06. 10.)
A Stanley Kubrick rendezésében adaptált Ragyogás kultklasszikussá vált, és minden idők egyik legnagyszerűbb horrorfilmjeként tartjuk számon immár több, mint 40 éve. Több