Országúti diszkó

Road House

2024.03.24 Maver17

Road House

Hát ez egy nagyon gyenge feldolgozás lett! Vagy mondhatnám úgy is, hogy nem méltó. Harmatgyenge történet. Egy idióta Conorral! Mondjuk Jake Gyllenhaal hozza a tőle megszokott színészetet. De ehhez ő is kevés volt. Nagyon messze van a film a eredetitől! Inkább azt nézzétek meg!

2024.03.29 Fikatours_blogger

Kedvencem a mindenkit leverő, de közben szerény és pikírten udvarias figura. A leszálkásított Gyllenhaalnak jól állt ez a karakter.

2024.03.26 Roland Altner

Sehol sincs az eredeti filmhez képest. Összehasonlítani sem érdemes. Az volt az érzésem, mintha Conor lenne a főszereplő.

2024.04.21 Krisz

Hát szerintem ez rohadt szórakoztató film volt. Nem számítottam rá, hogy ennyire fogom élvezni. Majdnem annyira, mint a mocskosul kipattintott Gyllenhaal. Aki egyébként marha jó a szerepben. Az egész filmnek tök rendben van a hangulata. Nem vette kom... Több

2024.03.26 Reggeli Kávé

Egy remek film

Ez egy príma film, gyönyörű karibi környezettel, hangulattal. Amennyire lehetett, életszerű bunyókkal, nyilván ez egy film, szóval lesznek hihetetlen részek, de még így is sokkal jobb a helyzet, mint a többi lövöldözős akciófilmnél. Érdekes, a John Wicknél senki sem mondja, hogy jaj de hihetetlen, itt meg egyfolytában ezzel jönnek... Kettős mérce ugyebár. A színészek kiválóan hozzák a szerepüket, megtöltik élettel a karaktereket. (Amennyire egy ilyen szög egyszerű filmnél lehetséges.) Továbbá aki a régi film árnyékában él, és szerinte „a régi 1000x jobb”, az valószínűleg a megszépült emlékeiből táplálkozik. Ajánlom neki, hogy miután ezt a filmet megnézte, nézze meg a régit, hatalmas a minőségbeli különbség. Ott nincs ez a szép floridai környezet, csak a por és az aszfalt, szerintem hangulatában nem egy lapon említhető. A bunyók is sokkal erőteljesebbek itt, a régiben ezek a levegőbe bokszolások ma már elég gagyinak hatnak. A színészi játék dettó, csak nézzétek meg a fő- és mellékszereplők játékát, hát ég és föld, és nem a régi javára. Szóval igen, ez egy sokkal jobb film, mint a régi, not even close. Néha kicsit objektíven is kéne látni, és nem folyton a „régen minden jobb volt” mentalitást felvenni, illetve nosztalgiából értékelni filmeket.

2024.04.08 majkroly

Rendkívül szórakoztató

Nagyra értékelem az elgondolkodtató, mély nyomot hagyó Oppenheimer szintű műveket, ugyanakkor van, amikor egy nehéz nap után csak kikapcsolnám az agyamat, és nevetésre, könnyed kikapcsolódásra vágyom. Na ez a film pontosan ezt nyújtja. Nincsenek világrengető problémák, nincsen politikai ármánykodás, ugyanakkor két kigyúrt pali ölre megy egy kocsmáért, miközben hatalmas egysorosokat pufogtatnak. Tipikus „guy movie”, a hölgyek valószínűleg max. Jake Gyllenhaal hasizma miatt indítják el, de aki szereti a műfajt, annak mindenképpen ajánlom megtekintésre. A küzdelmek koreográfiája, valamint a fényképezés kiváló, színészi játék úgyszintén, történet szódával elmegy. Nálam hiánypótló alkotás volt, de azt is megértem, aki ennél többre vágyik.

2024.03.31 sagramor

Sajnos nem jött be!

Jó film??? Hát nem. Nagyon gyenge. Csak az eredeti film iránti tiszteletből szenvedtem végig. Lehetett volna pedig egy szuper remake-et is készíteni, kihasználva a filmes technológiai újdonságokat (pl.: Dűne), de nem sikerült. Szerintem a színészeket sem jól választották meg. McGregor gusztustalanul túljátssza a rosszfiú szerepet (nagyon ripacsos), Jake Gyllenhaal pedig túlságosan lazára veszi a figurát. A film tele van életszerűtlen jelenettel. A Patrick Swayze-féle „Országúti Diszkó” nagyon magasan hagyta a lécet, amit a 2024-es verziónak nem sikerült megugrani. Nagyon vártam a filmet, és nagyot csalódtam.

2024.03.21 Fuder

Aránylag oké film - pozitívumai Gyllenhaal alakítása, a jó akciójelenetek, remek humor. Sajnos azonban a sztori nagyon klisés és az egész már többször el lett mesélve, így veszít az érdekességéből.