Cody, a robotok ásza

Cody, a robotok ásza

Robosapien: Rebooted

Henry nem a legnépszerűbb srác a suliban, ám az egyik legokosabb. Mindennek hasznát is veszi, amikor találkozik egy törött robottal, amelyet Codynak nevez. Miután megjavítja, rájön, hogy Cody nem akármilyen, hanem intelligens kutató- és mentőrobot, amely megszökött… Több

Rendező: Sean McNamara
Forgatókönyvíró: Avi Arad, Max Botkin
Zene: John Coda
Premier (HU): 2013.09.27.

KULCSSZAVAK

2020.12.28 Krisztián384610

Nagyon tetszik a film, 128-szor néztem meg, és egyébként azt vettem észre, hogy a robotnál azt mutatják, hogy mit tud csinálni: repülni, az jó, az optika is. Én nem találtam hibát benne. 5/5

2020.03.06 drg0602

Elég gyengére sikerült, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle! Robot az jó ötlet a történet elég gyenge.

2020.12.28 Krisztián384610

Nagyon tetszik a film, és sokszor csak... hol, melyik városban található a cody jelmez. Értékelésem 10/10.

A film összbevétele 290 502 dollár volt (imdb.com).

2007 márciusában a Robosapien játékot gyártó WowWee bejelentette, hogy játékfilmet tervez készíteni a játékról, amely ötvözi az élőszereplős és a számítógéppel generált elemeket. A WowWee partnerségbe lépett az Avi Arad producer által irányított Arad Productions céggel, akit a játék debütálása óta érdekelt a Robosapien. A Time a játékokon alapuló filmek egyre növekvő tendenciájának részeként számolt be a Transformers és a Bratz: The Movie 2007-es kiadványairól. Arad aktív szerepet vállalt a film főszereplőjének kidolgozásában. Nagyon szorosan együttműködött Shane Nakamura művészeti igazgatóval és a WowWee tervező csapatával. 2008 augusztusában a WowWee hivatalosan eladta a játékfilm jogokat az Arad és Steven Paul producer duónak, utóbbi a Crystal Sky Pictures alatt gyárt filmeket. A filmről kiderült, hogy a Robosapien: Rebooted címet kapta, és a tárgyalás során a WowWee fenntartotta a filmhez kapcsolódó játékok forgalmazásának világméretű jogát, és a filmhez kapcsolódó egyéb árukért megtérülés egy részét is megkapta. Sean McNamarát vették fel a film rendezésére. A forgatás New Orleansban zajlott 2008. március 24–április 25. közt. Azért választották a várost, mert Arad az 1980-as és 1990-es években részt vett az ott rendezett, a Televízió Műsorvezetőinek Országos Szövetsége konferenciákon. Ugyancsak a város mellett szólt, hogy kihasználhatta az adókedvezményeket; a történetet is átírták, így felismerhetően New Orleansban játszódik. 2010 szeptemberében az Arc Productions (korábban Starz Animation) csatlakozott a projekthez a Crystal Sky és az Arad Productions céggel.Szerző: Krisztián384610

A film az eredeti tervek szerint 2009-ben jelent volna meg. Az Egyesült Államokban 2013. május 28-án mutatták be, a Facebook oldalt és az új előzeteseket 2013. április elején tették közzé az interneten. Angliában, ahol a játék óriási siker, csak 2014. július 28-án jelent meg ASDA exkluzív DVD-ként.Szerző: Krisztián384610

A film a jegypénztáraknál összesen 290 502 dollárt, eredeti megjelenése során 288 055 dollárt keresett. A 2015-ös újbóli kiadás 2447 dollárt hozott. A legjobban kereső országok Mexikó (191 504 dollár), Peru (54 817 dollár) és Szingapúr (36 178 dollár) voltak.Szerző: Krisztián384610