Sekély sírhant

Sekély sírhant

Shallow Grave

Miután a három együtt élő jó barát halva találja negyedik lakótársukat, akinek mindemellett tele van a szobája egy rakás pénzzel, baljós események sorozata veszi kezdetét, ami fölött nem tudnak uralkodni.

(rbernadett)

Rendező: Danny Boyle
Író: John Hodge
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1997.03.20.

2019.10.14 pi

Nehéz erről a filmről írnom. Először is mert egy igencsak gazdag élmény volt nekem ezt megnézni. Másrészt annyi mindent sikerült beletenniük a készítőknek, hogy szerintem ebben a filmben mindenki talál magának valamit. A legszélesebb műfaji skálákon ... Több

2016.07.14 eviestan

Nem is tudom, mikor dermedtem le ennyire egy filmtől, ráadásul nem is értem, hogy én ezzel idáig miért nem találkoztam sehol. Alighanem nálam benne lesz mostantól egy top tízes listában. Szerintem ez egyszerűen az a film, amit mindenkinek látnia kell egyszer az életben.

A film címe, amit Ewan McGregor karaktere néz a tévében: A vesszőből font ember (1973).Szerző: rbernadett

Danny Boyle azt állította, hogy Christopher Eccleston annyira félt, hogy rázáródik az ajtó a hullaházas jelenet forgatása során, hogy meg kellett kérni egy stábtagot, hogy végig ott álljon az árnyékban, biztonságot adva jelenlétével a színésznek. Szerző: rbernadett

A filmet 30 nap alatt forgatták. Szerző: rbernadett

Ewan McGregor édesanyja, Carol McGregor cameoszerepben feltűnik a filmben, mint lehetséges lakótárs jelölt. Szerző: rbernadett

(2017. 04. 16.)
Ez a történet szólhatott volna a pénzért feladott elvekről, a bűnhődés természetéről vagy a kiindulópont idilljének álságosságáról, ezek azonban mind csak nyomokban tartalmazza.

6/10 Több
Fargo