Játssz egy HTC Desire 620-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Mélyütés

(Southpaw)

Tartalom

Billy ’The Great’ Hope (Jake Gyllenhaal), az éppen regnáló világbajnok bokszoló kiváló pályafutást tudhat maga mögött. A sportoló kiegyensúlyozott karrierje és családi élete azonban egy pillanat alatt megbomlani látszik, amikor felesége (Rachel McAdams) tragikus hirtelenséggel életét veszti egy balesetben. Billy egyre jobban lesüllyed, egy időre még gyermeke felett is elveszti a felügyelet jogát. Eljött az idő, hogy visszatérjen a ringbe, hogy visszanyerje a becsületét és megmaradt családját. (hp)
2015. 10. 23. 23:34

Hát nem egy nagy durranás! Még a Rocky-filmek is jobbak ennél. Láthatjuk Jake kigyúrt testét, és pár könnycseppet is tőle, de boxolni nem nagyon tanult meg. Egyszer is sok volt ez a film.

2016. 03. 09. 04:33

Drámai, megható történet, nem az a szokásos- felemelkedős. Nekem tetszett. Jake Gylenhall egy remek színész.

2016. 05. 13. 13:56

Nem tűnik ki, de szépen felsorakozott a jól működő sportdrámákhoz. A film drámai oldala tökéletesen működik, és ez Jake Gyllenhaal-nak köszönhető főleg. Lebilincselő, amit alakít. Jobban átgondolva ez tereli a szebb vizekre a filmet, ugyanis a box, a családi dráma miatt eltörpül. A történet a megszokott sablon, tehát egyáltalán nem okoz meglepetést a menete. Az utolsó összecsapásnál, a ringben több háttérzenét használhattak volna (ami fokozza az izgalmakat), mert így unalmassá vált egy idő után. Rocky részekben sokkal pörgősebb, és - ha tudom is mi lesz a vége - izgalmasabbak a mérkőzések.

Antoine Fuqua az alacsony büdzsé miatt nem engedhette meg magának, hogy leszerződtesse James Horner zeneszerzőt. Jamesnek azonban annyira tetszett a filmterv, hogy ingyen elvállalta a munkát.

A film főszerepét eredetileg Eminem játszotta volna.

A Mélyütés Kurt Sutter első forgatókönyve.

Smoking Barrels: Mélyütés
Ennyire kiszámítható film ritkán tud ekkora minőséget hozni. Aki nekiül, az készüljön fel rá, hogy alapvetően semmi maradandóval nem fog gazdagodni, de a remek verekedések, Gyllenhaal pazar (és remélhetőleg Oscar-várományos alakítása) és az általános színvonal miatt megbánni sem fogja senki, hogy megnézte.
Hetediksor: Mélyütés
Sajnos most tárgyalt filmünk ringjében nem az ütések kemények, hanem az, hogy ennyi klisét bele lehetett sűríteni két óra hosszába. Hiába a megszámlálhatatlan mennyiségű kocka Jake Gyllenhaal hasán és hiába a kiváló színészi alakítás, megmenteni ő sem képes a forgatókönyvet.
Movieaddicts: Fear No Man
Jake Gyllenhal fantasztikus metamorfózisa elfeledteti velünk a film összes hibáját, és elégedetten állunk fel a moziszékünkből.