Super

Miután volt felesége egy drogdíler hatása alá kerül, egy hétköznapi fickó átváltozik a legjobb szándékú, de hősies képességek nélküli szuperhőssé.

(szarka84)

Rendező: James Gunn
Író: James Gunn
Premier: 2010.09.10.

2023.05.24 kabel

Gyenge paródia

A sztori a tipikus szuperhősöket kifordító narratívák egyik korai képviselője. Azonban ezen a gimmicken kívül nem igazán van mondanivalója vagy olyan története, amit hű de fontos volt elmesélni. A színészek jók benne, és a legmélyebbre viszik sekélyes karaktereiket, de ennyi. Nincs érdekes társadalomkritika, mint mondjuk a Boysban, vagy érdekes karakterek, mint a Kick-Assben, vagy vicces jelenetek mint egy Superhero Movie-ban.

2022.01.17 elekm90

Ez a film a hülyébbnél hülyébb karakterekkel próbálja elfedni, hogy egy rém egyszerű sztori az alapja. Jók a színészek is, de nem sok emlékezetes jelenetet tudok mondani, ami sokáig megragadna. A szintén 2010-es Kick-Assnek a nyomába sem ér.

2015.10.30 krysn95

Igen..én még ezt is láttam, hogy neked ne kelljen. Értem én, hogy mit akar és miért egyedi, de attól még pusztulat rossz az egész. Nem is értem miért szenvedtem végig. Ellen Page miatt 2 csillag

A film összbevétele 322 157 dollár volt (imdb.com).

A film a 2011-es Fantasia Filmfesztiválon megosztva nyerte meg az AQCC-díjat a Superheroes című dokumentumfilmmel.Szerző: Archívum

A film 2 és fél millió dollárból készült, de csak 322 ezret hozott vissza. A kritikusoktól nagyon vegyes kritikákat kapott.Szerző: Archívum

Mivel a film költségvetése nagyon alacsony volt, így mindenki a Színészkamara által előírt minimálbért kapta.Szerző: Archívum

Abe egyik beosztottja, a felnyírt hajú gazember a direktor úr testvére. Szerző: Archívum

(2015. 03. 28.)
Just for one day
Hát a Superről sok mindent lehet mondani, azt viszont sajnos nem, hogy szuper lenne. James Gunn sztárparádés zsiványkodása humortalan és lehangoló filmet eredményezett, ami azonban vígjátéksága ellenére sokkal komolyabban beszél az elkeseredettség és kicsinyesség természetéről, mint azt elsőre gondolnánk. Több