Sóhajok

Suspiria

A film összbevétele 7 940 485 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 297 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 189 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 82 éves Dr. Jozef Klemperer szerepét Tilda Swinton alakítja, akit naponta 4 órán át sminkeltek, sőt, a színésznő arra is megkérte Mark Coulier maszkmestert, hogy készítsen számára egy műpéniszt (aminek a film szempontjából gyakorlatilag semmi szerepe nem volt), hogy még inkább férfinek érezhesse magát. Szerző: hp

A film forgatása 2016. október 31-én kezdődött meg Varese-ben, Olaszországban, és 217. márciusában ért véget Berlinben. Akárcsak az 1977-es eredetit, a 2018-as remake-et is 35 mm-es filmre vették fel. Szerző: hp

Az 1977-es Sóhajok remake-jének terve 2008-ban merült fel először. A direktori széket David Green Gordon foglalta volna el, a forgatókönyv is elkészült, és a főbb szerepekre is leszerződtek a színészek, köztük Isabelle Huppert, Janet McTeer és Isabelle Fuhrman. Azonban Green és a stúdió nem tudott megegyezni a költségvetésről, így a fiókba került a filmterv. Hét évvel később, a 2015-ös Velencei Filmfesztiválon az A Bigger Splash című filmjének premierje kapcsán adott interjújában Luca Guadagnino bejelentette, hogy elkészíti a Sóhajokat. Szerző: hp

Dakota Johnson egy interjúban elmondta, hogy bár nagyon élvezte a forgatást, alaposan megviselték őt a munkálatok. "Annyira felkavart, hogy kénytelen voltam elmennie egy terapeutához. Egy elhagyatott hotelben forgattunk egy hegy tetején. 30 telefonpózna volt a tetőn, az elektromosság valósággal pulzált az épületben, ha hozzáértem valakihez, mindig éreztem az apró áramütést. Iszonyú hideg volt" - árulta el. Szerző: hp

A film zenéjét a Radiohead énekese, Thom Yorke szerezte. Ez a zenész pályafutásának első ilyen jellegű munkája. Szerző: hp

A 2018-as, Las Vegasban megrendezett CinemaConon levetítettek egy jelenetet a filmből a rendezvény látogatóinak, akiket sokkolt a látvány. Többen rosszullétre hivatkozva hagyták el a vetítőtermet. Szerző: hp

A Sóhajok világpremierje 2018. szeptember 1-én volt a 75. Velencei Filmfesztiválon. Szerző: hp

Bár a film megosztotta a közönséget, a kritikai fogadtatása alapvetően pozitív volt. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 75 százalékon áll (2018. október). Robbie Collin, a The Telegraph újságírója a maximális, 5 csillaggal értékelte a Sóhajokat, mely szerinte felülmúlja az 1977-es eredetit. Szerző: hp

Luca Guadagnino a Deadline-nak adott interjújában elmondta, hogy ha a film sikeresen szerepel a mozikban, örömmel elkészítené a folytatást, mely Madame Blanc és Helena Markos múltjára valamint Susie Bannion jövőjére fókuszálna. Szerző: hp

A film amerikai forgalmazóját, az Amazont beperelte a kubai szobrász, festő és performansz művész, Ana Mendieta, mivel a Sóhajok beharangozó előzetesében két képét is engedély nélkül használták fel. A film hivatalos, bővített előzeteséből végül kikerültek a kifogásolt anyagok. Szerző: hp

Még 2008-ban amikor kiderült hogy remakelik az eredeti filmet, volt esély arra, hogy Natalie Portman is szerepelni fog a filmben! Azóta a színésznő kiszállt a készülő filmből!Szerző: respect the movies

A film egyik szereplője Dakota Johnson két évet töltött balett edzésekkel hogy még hitelesebben adhassa vissza a szerepét!Szerző: respect the movies

2008-ban amikor először felmerült hogy remakelik Dario Argento egyik kultikus filmét, akkor még David Gordon Green-t szerették volna rendezőnek, végül ő kiszállt a filmből és a rendezői széket Luca Guadagnino foglalta el!Szerző: respect the movies