Száll a kakukk fészkére

One Flew Over the Cuckoo's Nest

Az író Ken Kesey megfogadta, hogy soha nem nézi meg a filmet, mert "szétszedték" a történetét. Még a producereket is be akarta perelni. Egyik éjszaka azonban véletlenül rábukkant egy csatornán, s csak később vette észre, hogy ez az a film, majd lecserélte a csatornáit.Szerző: citizenfour99

Az Oscar díj történetének második alkotása, amely elhozta az öt legfontosabb díj mindegyikét.Szerző: dulkap

McMurphy szerepét először James Caannak ajánlották fel.Szerző: dulkap

A filmet Magyarországon először 1977 május 19-én mutatták be.Szerző: dulkap

A filmet 1975-től 1987-ig vetítették a svéd mozikban, ami azóta is rekord. Szerző: SódóGA

A merthod acting szellemében a legtöbb színész akkor is a szerepében maradt, amikor nem forgott a kamera. Szerző: SódóGA

Will Sampson (Chief Bromden) parkőrként dolgozott Oregonban, nem messze a forgatás helyszínétől.Szerző: SódóGA

A film több statisztája valóban elmegyógyintézeti ápolt volt. Szerző: SódóGA

Louise Fletcher színésznőt, aki a szigorút nővért alakította, annyira bántotta, hogy míg a többi színész nevethet, bolondozhat és szórakoztat, neki hidegnek és szigorúnak kell lennie, hogy a forgatás vége felé egy alkalommal fehérneműben állt a stáb elé: be akarta bizonyítani, hogy nem egy "szívtelen szörnyeteg".Szerző: SódóGA