Szilaj, a vad völgy paripája

Spirit: Stallion of the Cimarron

2024.01.28 Gyorvik

Modern technikával is lehet szép rajzfilmeket készíteni, ez mindenképpen mellette szól. Valóban, a történet eléggé agyonütött már, nem sok újdonsággal bír.

2019.11.16 Artemisia

Nagyon szép rajzfilm. Az állatfilmek-és mesék mindig meghatóak, ez az alkotás pedig fokozott érzelmekkel adja vissza a lovak valóságban is mély, érzékeny lelkivilágát. Az egész történet Szilaj megtörhetetlen lelkéről szól, maga a cselekmény csak kör... Több

2017.02.05 hszpp

Vagy ezerszer láttam,s minduntalan képes vagyok elsirni rajta magam. Csodásabbnál csodásabb zenekkel,s a grafika is igen kedves. Imadom:)))

Ez nem egy olyan rajzfilm,amin el lehetne érzékenyülni,és az események is százszor lerágott csontok.Mintha sem eleje,és sem vége nem lenne.Időpazarlás.

2016.09.16 puffancshercegnő

Kedvenc mesém. Imádom a lovas filmeket, meséket, de már annyi van, hogy nehéz szemezgetni az igazán jókat. EZ viszont magasan viszi a lécet. A történet egyszerűen remek, a képi világa gyönyörű, és a betétdalok mind tökéletesen illenek a filmbe.

2017.07.08 Deku

Nálam ez a lovas téma nem bejövős, lehet ez volt az oka annak, hogy annyira nem szerettem a filmet. Az első húsz percben még reménykedtem aztán már hagytam a fenébe azt is hogy talán kijön belőle valami értelmes dolog.

2019.01.14 dailyfilmsan

Teljes mértékben megérdemli a max pontot. Nem volt túl bonyolult, bemutatott egy kis történelmet. Pont annyit amennyit kell egy lovas történethez. A zenéi nagyon jók, szerintem a Tarzan után ennek a rajzfilmnek találták el legjobban a zenéit. Nem tú... Több

2019.04.26 Ms. Akárki

Mesteri látványvilág és történet jellemzi a mesét. Gyönyörű rajzolt mese. A betétdalai meg egyenesen gyönyörűek. Gyerekként halálra néztük a kazit. Több ilyen mese kellene manapság is. Megható és gyönyörű történet a szerelemről, szabadságról, életért való küzdelemről.

2016.11.07 Fahéjgolyó

Egyik kedvenc animációs filmem. Felnőttel számára is izgalmas a történet. Több fordulat is van benne, végig fenntartja a figyelmet. A betétdalok külön elismerést érdemelnek. Aki szereti a lovas filmeket nem fog csalódni.

2019.04.26 Norbert93

Tökéletes mese a becsületről, a barátságról és mindenek felett a szabadságról. Egyszerűen nem tudok belekötni, mind a grafika, mind a történet, mind a zene hibátlan, ez így egy kerek egészet alkot.

2016.11.27 MKristijan

Örök darab, nagyon sokszor láttam már (hála a kereskedelmi tv-knek). Egy lovas történet ami akár alámondás nélkül is megállná a lábát. Érdekes történet egy vadló kalandjáról.

2018.03.23 hackerjulcsi

Nagyon kedves és mégis tanulságos mesefilm, meglehetősen igényes és látványos kivitelezésben. Nagyon tetszik maga a történet, a "betörés" históriája - valahol ezen minden ember keresztül megy az élete során, mert ez kell a társadalomba való beilleszk... Több

2017.03.19 Csillagpor

Legjobb animációs film az Dreamworks-től már jó ideje. És a dalok valami fenomenálisak. A magyar szinkronos éneklése is nagyon ott van a szeren. Még felnőtt fejjel is meg tudom könnyezni, olyan szép a történet.

2017.10.03 SzFa

Szépen megrajzolt mese, szívmelengető történet. Nagyon szép dalokkal, zenével. Gyönyörű történet. Minden lovat szerető kislánynak ajánlom. Imádom a karaktereket. A történet is aranyos. Többször is megnéztem már.