Tapló télapó

Bad Santa

2023.12.25 Jocpappa

10/3 - Csalódás

Egészen eddig valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva kimaradt, de nem is baj, mert rettentően káros, sz*r, visszatetsző és céltalan film szerintem.

2018.12.05 mamiéstöti2

Egy igazi szuper Télapós film. Szuper színészek, és rengeteg poénnal teli vígjáték. Mindenkinek ajánlani tudom.

2017.09.13 Deku

Eszméletlen nagyon állatra sikeredett a film. Voltak kétségeim az elején de ezek hamar szerte is foszlottak amikor belemerültem eme kis csodába. Nagyon jól jártam ezzel a filmmel. Ajánlom.

2017.07.18 Orosz István

Nekem tetszett ez az alpári stílusú karácsonyi film. Úgy gondolom nem egy agyatlan vígjáték, a karácsonyra szánt mondani valója mindenképpen megvan, nem csak vicces de érzelmekkel teli is.

2021.09.30 Laca//Ho/rr/oR//

Az érem két oldalát is megnézhetjük: egy film a karácsony pocskondiázásáról, vagy kikapcsolunk és nevetünk egy jó vígjátékon

Na ez az a tipikus vígjáték, melyet vagy szeretünk és élvezzük, vagy egy sima prosztó filmnek tartjuk. Amikor valaki karácsonyi filmet keres, ne tévessze meg a látszat és a borító! Ugyan karácsony a témája, de mégsem. Olyan az ember érzése, mintha valamiféle görbe tükröt tartanának elé, miközben nézi. A témája nem a karácsony szelleme, a hit, az ünneplés és a szeretet, ahogy az lenni szokott. Pusztán adott egy megzuhant, alkoholista ember, aki télapó jelmezben hallgatja a gyerekek kívánságait egy plázában. Ha nem gondoljuk túl a dolgot, és próbáljuk élvezni a filmet, akkor kapunk egy jó kis gátlástalan vígjátékot. Ha belelátunk, akkor a télapó és a karácsony fogalmát és erejét pocskondiázzák, és egy roppant prosztó, alkoholista filmmel szembesülünk. Egy dolog viszont tény, Billy Bob Thornton remek alakítást nyújt benne, hisz a való életben teljesen ellentéte a filmbéli karakterének.

2018.01.10 ArpiHajdu és Réci

Az iszákos Mikulás kalandjai

A Tapló télapó nekem sosem volt egy alap karácsonyi film, így talán nem véletlen, hogy csak nemrégiben néztem meg. Talán emiatt, talán más miatt, nem tudom, de ez az alpári stílusú, a PC-t mellőző, a szó szoros értelmében vett tapló humor nagyon bejö... Teljes kritika

2017.04.24 GedyPapa

Kellett egy idő míg rávettem magam, hogy megnézzem. Háát egy elég átlagos prosztó film. Aminek a legkevesebb köze sincs a karácsonyhoz, még amerikai mércével se.

2018.08.21 erahurka

A legjobb karácsonyi film? Ha nem is a legjobb, a Die Hard mögött simán második. Felnőttes, kissé talán polgárpukkasztó hangulat, mégis ott van benne a tipikus karácsonyi üzenet, amit jól át is ad.

2019.07.23 Ms. Akárki

A mai napig nem értem, hogy miért néztem meg ezt a filmetXD Undorító, unalmas, semmitmondó történet és még a karácsonyi hangulatomat is lelombozta a debilitásával.XD A színészgárda rendben van de ez egy ilyen filmnél nálam sajnos kevés.

2017.12.06 BoBamburg

Nem egy nagy eresztés, de jópofa film, itt ott egykét viccesebb trágár beszólással. Billy Bob Thornton-t alapból nem bírom de ez a karakter jól áll neki, mert pont ilyen bunkó tahó feje van.

2021.12.27 stewie_griffin_2005

Jó kis karácsonyi vígjáték, lehet rajta nevetni. Billy Bob Thornton jó volt a főszerepben. Annyira nem trágár, persze egy gyerekkel nem kell megnézetni. Kicsit ütősebbet vártam, de bőven jó volt így is. 8/10

2018.10.05 Csillagpor

Csak Lauren Graham miatt szenvedtem végig a filmet. Benne nem csalódtam, bár elég bugyutácska karaktert kapott, de ebből is a lehető legjobbat kanyarintotta ki. Ezt a filmet max egy koleszos fiúbanda tv termében tudnám elképzelni, ahol még lehet élve... Több

2022.08.22 Reitman

Egy jól sikerült amerikai vígjáték, semmi túl meglepő a fő sztorin kívül. A cím önmaga egy elég jó cselekményleírást tartalmaz. Ha ez tetszik valakinek, akkor szerintem utálni fogja a második részt.

2020.10.11 BalogJoe

Alkoholistáknak!

Ezt a filmet kizárólag olyan alkoholistáknak ajánlom, mint én is vagyok, mert rettentő sokat lehet röhögni azon, hogy ezek a sztorik mással is megestek. :D Billy Bob Thornton gyanúsan hitelesen alakít, ...engem. :D Mindenki másnak unalmas, alpári és altáji ez a humor. Ergo, ez egy remek vígjáték, kizárólag alkoholistáknak, prűd absztinensek ne is kezdjék el nézni! :D