Tapló télapó

Tapló télapó

Bad Santa

Willie (Billy Bob Thornton) szánalomra méltó élete a csalásról szól. Decemberben többnyire egy plázában keres munkát, Mikulásnak öltözik és a gyerekek kívánságait hallgatja. Közben alaposan körülnéz, hogy az adott pillanatban meglovasíthassa a pláza bevételét. A lopásban társa a mélynövésű Marcus (Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2004.12.02. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.12.25 Jocpappa

10/3 - Csalódás

Egészen eddig valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva kimaradt, de nem is baj, mert rettentően káros, sz*r, visszatetsző és céltalan film szerintem.

2018.12.05 mamiéstöti2

Egy igazi szuper Télapós film. Szuper színészek, és rengeteg poénnal teli vígjáték. Mindenkinek ajánlani tudom.

2017.09.13 Deku

Eszméletlen nagyon állatra sikeredett a film. Voltak kétségeim az elején de ezek hamar szerte is foszlottak amikor belemerültem eme kis csodába. Nagyon jól jártam ezzel a filmmel. Ajánlom.

2017.07.18 Orosz István

Nekem tetszett ez az alpári stílusú karácsonyi film. Úgy gondolom nem egy agyatlan vígjáték, a karácsonyra szánt mondani valója mindenképpen megvan, nem csak vicces de érzelmekkel teli is.

2021.09.30 Laca//Ho/rr/oR//

Az érem két oldalát is megnézhetjük: egy film a karácsony pocskondiázásáról, vagy kikapcsolunk és nevetünk egy jó vígjátékon

Na ez az a tipikus vígjáték, melyet vagy szeretünk és élvezzük, vagy egy sima prosztó filmnek tartjuk. Amikor valaki karácsonyi filmet keres, ne tévessze meg a látszat és a borító! Ugyan karácsony a témája, de mégsem. Olyan az ember érzése, mintha valamiféle görbe tükröt tartanának elé, miközben nézi. A témája nem a karácsony szelleme, a hit, az ünneplés és a szeretet, ahogy az lenni szokott. Pusztán adott egy megzuhant, alkoholista ember, aki télapó jelmezben hallgatja a gyerekek kívánságait egy plázában. Ha nem gondoljuk túl a dolgot, és próbáljuk élvezni a filmet, akkor kapunk egy jó kis gátlástalan vígjátékot. Ha belelátunk, akkor a télapó és a karácsony fogalmát és erejét pocskondiázzák, és egy roppant prosztó, alkoholista filmmel szembesülünk. Egy dolog viszont tény, Billy Bob Thornton remek alakítást nyújt benne, hisz a való életben teljesen ellentéte a filmbéli karakterének.

Terry Zwigoff azért vállalta el a rendezést, mert beleszeretett a főszereplő csípős és válogatott beszólásaiba. Különösen ez a sor fogta meg: „Sweet Jews for Jesus” Amit úgy fordíthatunk, hogy „Édes zsidók Jézusért!”Szerző: ps

Billy Bob Thornton valójában imádja a gyerekeket, és noha megszokta, hogy extrém karaktereket alakít, a részeges mikulás hiteles alakítása próbára tette a színészt.Szerző: ps

Lauren Graham a meghallgatáson erotikus táncot lejtett egy szék segítségével. A produkció sikeresnek bizonyult, hiszen ő kapta a női főszerepet a filmben.Szerző: ps

Billy Bob Thornton frappánsan védte meg a filmet a keresztény kritikától: „Kétségtelen, hogy a filmben számos dolog van, amin fel lehet háborodni, de ami a kereszténységet illeti, emlékeim szerint Télapónak nyoma sincs a Bibliában.Szerző: ps

(2016. 11. 27.)
Terry Zwigoff remekül összefogta ezt a nem kicsit formabontó filmet, Billy Bob Thornton simán zseniális volt a főszerepben, a szöveg istenkirály, mi kell még?
8/10 Több