Aljas nyolcas

The Hateful Eight

Néhány olyan szám is felcsendül a filmben, melyeket Ennio Morrico eredetileg az 1982-es The Thing című filmhez szerzett, ám abban nem használták fel őket.Szerző: Archívum

Miután kiszivárgott a forgatókönyv és Tarantino-nak elment a kedve a rendezéstől Samuel L. Jackson győzte meg a rendezőt, hogy csinálja meg a filmjét.Szerző: Archívum

2014. december 8 - 2015. április 25. között forgatták le. Szerző: Archívum

Számos utalás található benne a Django elszabadul c. Tarantino filmre.Szerző: Archívum

155,8 milliós bevételt hozott a produkció.Szerző: Archívum

44 millió dolláros költségvetésből jött létre.Szerző: Archívum

A teljes filmet az USA-ban forgatták le. Szerző: Archívum

A világpremier 2015. december 7-én volt az USA-ban (Los Angeles, Kalifornia).Szerző: Archívum

A filmben nem derül ki, hogy Chris Mannix valóban igazat mond-e és tényleg ő-e az új sheriff Red Rock-ban. Tarantino azt nyilatkozta, hogy a nézők fantáziájára bízza, hogy eldöntsék, mi az igazság. Szerző: Archívum

Quentin Tarantino azt nyilatkozta, hogy jelen filmre hatással volt a Bonanza (1959), a The Virginian ('62-'71) és a The High Chaparral ('67-'71). Szerző: Archívum

Tarantino-hoz szokatlan módon egészen 1 óra 35 percig egyetlen gyilkosság sem történik a filmben. Szerző: Archívum

A film végén, mikor Daisy Domergue lóg, a falon látható egy pár hótaposó. Azt az érzést keltik, mintha Daisy-nek angyalszárnyai lennének.Szerző: Archívum

Mind a 8 fő karakter (Warren, Ruth, Domergue, Mannix, Bob, Mobray, Gage és Gen. Smithers) lövést szenved a filmben. Szerző: Archívum

A film valamennyi előzeteséből kihagyták Channing Tatum karakterét, ugyanis Tarantino meglepetésnek akarta szánni az ő szereplését. Szerző: Archívum