Az Ír

The Irishman

Vox.hu
2019/11/25

Az ír egy hosszú – azért érezhető a több mint háromórás játékidő, még ha unalomba egy percre sem fullad a film -, stílusos tabló a XX. század második felének egy bizonyos társadalmi rétegéről. Több

Artsomnia
2019/11/25

A Martin Scorsese által rendezett alkotás a háború utáni Amerika több évtizeden átívelő gengszter eposza, főszerepben az életük alakítását nyújtó Joe Pesci-vel, Robert De Niro-val és Al Pacino-val. Több

Filmezzunk.hu

Értékelés: 8.8/10
Ha a nézők bele tudnak kapaszkodni a film 209 perces játékidejébe, akkor valószínűsítem, olyan melankólikus ízbombát kapnak, melyet hosszú ideig éreznek majd a szájukban. Több

24.hu

Értékelés: 7.5/10
Furcsa, hogy Scorsese épp annak a csodafegyvernek a használatáról mond le, amire egész haditerve épül: a főszereplője tekintetéről. Több

Cornandsoda.com

Értékelés: 9.5/10
Hoffa és az ír – Scorsese, de Niro, Pacino és Pesci együtt
Bevallom, én teljes elfogultsággal kezdtem el nézni a „laza” 209 perces filmet. Nem csalódtam. Több

Art7.hu
2019/12/03

Gengszterek az eltűnt idő nyomában
Tarantino Volt egyszer egy… Hollywoodjához hasonlóan Az ír is egy közkedvelt, markáns stílusú rendező önfeledt (de nézői szemmel némiképp fárasztó) játszadozása, amely végül karrierjének legkiforrottabb és legérettebb munkájává, egyben pedig egész pályafutásának tökéletes kulminációjává válik. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin

Whiskey borral keverve
Fantasztikus élmény ad át egy olyan mozival, aminek ha felét képes lenne így megcsinálni, bármelyik rendező odaadná a fél karját. Nem mérhető a legnagyobb műveihez, de mégis bűn lenne kihagyni. Több

Kultúrpart.hu
2019/12/10

Érez-e bűntudatot a bérgyilkos?
Amikor Robert De Niro, Al Pacino és Joe Pesci egyszerre teszik a vásznon azt, amire túlzás nélkül csak ők képesek, az méltóan lesz ünnep minden mozirajongó számára. Több

Revizoronline.com
2019/12/10

Ír eposz belgáknak
Ott lesz a helye Scorsese legjobb művei között, de nem ez az életmű csúcspontja. Több

Dunszt.sk
2020/01/28

Sírba szálló titkok
Hiába, Az ír vérbeli 20. századi film, amit Rodrigo Prieto szemet gyönyörködtető, telt képei is aláhúznak. Amíg készülnek olyan filmek, mint Az ír, lesz mit nézni a cinefileknek. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!