Gonosz csoda

The Unholy

2023.09.13 ThaliaLovecraft

Mivótez?

Frászt kaptam a jup scare-ektől, csak sajnos nem szó szerint. Folyamatosan ugyanazokat a béna „rémisztő” képeket tolták az ember képébe, így unalmassá váltak. A speciális effektekről már inkább nem is beszélek...

2021.06.13 Eastern79

Csak akkor nézd meg, ha feltétlen el akarsz pazarolni másfél órát az életedből!

Bár Sam Raimi csak producerként volt jelen a produkcióban, még így is érthetetlen számomra, hogyan adhatta a nevét ehhez a borzalomhoz. Vontatott, kiszámítható, sablonokból építkezne, ha lenne mit építeni. A történet hemzseg a logikai bakiktól, a dialógusok semmitmondók és együgyűek, ráadásul a CGI sem valami patináns. Néztem, vártam, hogy mikor történik valami említésre méltó, aztán egyszer csak vége lett. Hála az égnek.

2021.05.27 HE7EDIK

Bírom Jeffrey Morgant, de ezt a hulladékot ő sem tudta elvinni a hátán. Sam Raimi talán legrosszabb filmje producerként.

2021.10.11 indingo

A film legelejétől fogva egyértelmű volt, hogy mi történik. Az ilyen típusú filmeket a váratlan és meglepő fordulatok teszik jóvá. Itt ezek elmaradtak.

2022.05.19 JRD

Átlagos horror. Semmi több. Egy újabb hollywoodi produkció, melynek hiányától nem lenne kevesebb a világ. De ettől még kikapcsolódásra, popcorn és üccsi mellé megteszi. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.12.21 Lonka

Az a bajom vele, hogy nem igazán volt benne meglepetés. A szereposztása szerintem jó, és voltak a történetben értékelhető jelenetek is.

2021.10.08 jfruzsi97

Kicsit többet vártam, elég gyengére, unalmasra sikerült. A démonnak többször kellett volna jóval szerepelnie, mert egész jól meg lett csinálva, ami a végén látszik is, a film közben megjelenik néha, és eltűnik, semmi ijesztő nem volt benne.

2022.04.04 BoBamburg

A Gonosz csoda című horror sem lett egy nagy eresztés, de én elvoltam vele. Amúgy ugyanolyan, mint a legtöbb mai hollywoodi mainstream horror. Ha van mellé popcorn meg egy-két üveg hideg sör, akkor egynek elmegy.

2021.09.26 drg0602

Pedig az előzetes alapján...

Enyhe kifejezés, hogy gyenge alkotás. Pedig az alaptörténet nem olyan rossz. A kivitelezés, az sikerült nagy gyengére. Unalmas, vontatott, harmatgyenge próbálkozás. Részemről az említett film nézhetetlen. :( Pedig az előzetes alapján többet vártam a filmtől.

2021.10.21 Szilárd-Leo

Remekmű

Ha egy igazán rémisztő filmet akartok nézni, akkor meg kell nézni. Furcsa, hogy a mozikban nem játszották, szerintem veri a Démonok között filmet is. A filmről írok most: egy kisvárosba téved egy újságíró. Azt hiszi, képzelődik, hogy a fa beszél hozzá. De később rájön, hogy Isten, Mária vagy a gonosz van a háttérben. Egy fiatal nő süket, hirtelen elkezd beszélni. A háttérben a gonosz játéka lesz a mérvadó... De mindenki megkapja méltó büntetését a filmben. Érdemes megnézni a filmet. Drámai része 8xx, a misztika és horror része pedig erős 9 . Összességében 8,7x.

2021.06.22 pj19

Gyenge alkotás. Pedig sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Kiszámítható és nagyon sablonos. Szeretem Jeffrey Dean Morgant, de hát ez nem egy Walking Dead szintű produkció. Kár érte, mert sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Csak fanatikusoknak ajánlom.

2023.08.30 csontmániákus

Aliexpressen rendelt Mise éjfélkor című sorozat, csak filmben

Nos az alapsztori nem volt annyira rossz. Még elfért volna benne egy pár váratlan fordulat? Igen. A színészek sem voltak annyira kellemetlenek. A főszereplő, az elég érdekes figura volt. Nem ilyen horrorba illő, de attól még jót szórakoztam rajta. A párbeszédek tetszettek, ahogy dobálóztak bibliai idézetekkel, az nagyon belepasszolt. Na de akkor mi nem volt jó? Az effektek. Nem voltak ijesztőek. Nem voltak élethűek. Főleg a lángeffekt, az fájt a szememnek. És a gonosz se volt ijesztő, a másik dolog pedig az, hogy nem jó ötlet Máriával dobálózni, azért oda nagy pofa kell, mintha azt állítanánk, Jézus gonosz volt. Igaz, utána meg lett magyarázva, hogy ő nem az a Mária, de akkor is, az elején nem volt egyértelmű. Na jó, lehet, hogy picit túl komolyan gondolom, mégiscsak egy horror film, egy kitalált történet. A jump scare-ek is laposak voltak, néhol nevetségesek. Összességében lehetett volna egy átlagos horrorfilm, ami egyszer megnézhető, ha jobbak lettek volna az effektek.

2021.10.17 Borsossy

Meg kell nézni, és saját véleményt alkotni

Nem igazán értem a negatív kritikákat. Ennél sokkal rosszabb filmeknél tized ennyi, ilyen feltűnően sok negatív komment nincs, és a pontszám is magasabb. Véleményem szerint nyugodtan meg lehet nézni, egész kellemes filmélmény. A mostanában ontott, silány tucatfilmek fölött megállja a helyét.

2022.07.22 Dóra7.6

Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a filmből, mert szerintem az alapsztori egész jó. A színészek jók voltak, de valóban hiányzott több ijesztő jelenet és fordulat. Egyszer meg lehetett nézni, egynek elment, de tényleg kár érte.