Újra szól a hatlövetű

Újra szól a hatlövetű

Gunfight at the O.K. Corral

Wyatt Earp, Dodge város marsallja megengedi Doc Hollidaynek, a nagy kártyásnak, hogy a városban maradjon, egy feltétellel: ha nincs lövöldözés és késelés. Wyatt egyszer megmentette az életét, ezért Doc betartja a szavát, sõt követi a marsallt Tombstone-ba, ahonnan… Több

Rendező: John Sturges
Forgatókönyvíró: Leon Uris, George Scullin
Premier (HU): 1981.12.10.
Kirk Douglas

2021.02.04 Fuertebb

Nem túl valósághű újraértelmezése a sztorinak, de hát mit várunk Hollywood-tól? Ettől függetlenül a két főszereplő és a hihetetlenül jó szereposztás élvezhetővé teszi a filmet. Mindig is nagy kedvencem marad, ha westernről van szó.

2015.02.15 Hakapeli

A westernek között egy elveszett kincs a film. Nagyon jó alakítások, remek történet és a western nagy alakjai mind megtalálhatók benne. Nem is értem, hogy tud valaki azon idegeskedni, hogy történelmileg nem hiteles. Élvezni kell és lehet is.

Három szinkron is készült hozzá, az első 1981-ben a Mokép számára, a második 1991-ben a Magyar Televízió részére, majd később a TV2 részére is készült egy újabb. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Kirk Douglas és Burt Lancaster 2. közös filmje. Szerző: dulkap

Bing Russell fia, Kurt Russel játszotta Wyatt Earpöt a Tombstone - Halott város (1993) című feldolgozásban.Szerző: rbernadett

A film 1879 és 1881 között játszódik.Szerző: rbernadett