Valahol Európában

Valahol Európában

2023.08.27 Ergit

Elveszve valahol Európában...

Gábor Miklós jutalomjátéka,amit tökéletesen le is hoz nekünk.Szomorú,megkapó,drámai képsorok az emberi gyarlóságról,és természetről.Mindenkinek ajánlanám egyszeri megnézésre.

2023.01.18 Piczil Zsolt

Magyarország legdrámaibb háborús filmje

Általános iskolás koromban láttam ezt a filmet, csakúgy mint a Jöjj és lásd! című alkotást. A Valahol Európában (szerintem) az idő próbáját legjobban kiálló magyar háborús filmdráma. Hibátlan rendezés, csodálatos kameramunka, tökéletes gyerek és felnőtt színészi alakításokkal. A Budapesti tavasz jut még eszembe (amúgy jó film), de nyomába sincs ennek a remekműnek. Nem tudom eldönteni, kötelezővé kéne tenni ezeket az alkotásokat az ifjúság számára, vagy éppen hogy megóvni őket a traumától.

2016.02.09 doroffee

Nagyon megható történet, amelynek még a mai ember számára is van mondanivalója, pedig azért más világban élünk már. Sokat mond a másik elfogadásáról, összetartásról, közösségépítésről, művészetről és arról is, hogy a "problémás"" fiatalokat hogy érdemes kezelni.

2015.03.26 Aranyhal

Klasszikus film, ami nem beszél mellé. Megfogó, megindító, érzelmekre ható, keményen bemutatja a valóságot. Szomorú és megható.

2018.03.13 hackerjulcsi

Sokat hallottam erről a filmről, de többet vártam tőle. Mindenesetre ez megint egy olyan film, ami megmutatja az emberi tényezőt a háborúk után/ alatt.

2017.03.05 csenge

Nagyon szépen feldolgozták azt az időszakot, emléket állítva egy egész korszaknak, és annak a fiatal generációnak, amelyiknek mi is igen közeli leszármazottai vagyunk. Sajnos akkoriban ez az ország nem tudott akkora szabadságérzettel átitatva megszab... Több

2022.01.21 Péter Fazekas

Nagyszerű film, ajánlom mindenkinek!

2015.02.16 Evcsi95

Egy iskolai darabként láttam először, nagyon jó a története. Végre a gyerekek szemszögéből is láthatjuk a háborút.

2015.11.23 Beniko

Rendkívül megkapó történet. Az a tény, hogy már nagyon régi, ne tartson vissza senkit attól, hogy legalább egyszer megnézze. Egyáltalán nem fog csalódni.

2014.10.27 Sziszi

Gábor Miklós nagyon helyes volt akkoriban. Az összes szereplő arca megmaradt emlékeimben, soha nem felejtem el a filmet, sem azt az atmoszférát, amit érzékeltetni kívántak vele.