HannaK

Michelle Williams

Ruben Fleischer rendezésében kapott végre filmet a Marvel-univerzum egyik legizgalmasabb antihőse, aki űrlényként érkezik a Földre, és alig tudja kielégíteni gátlástalan vérszomját. Gazdateste, Eddie Brock újségíró viszont megpróbál neki gátat szabni, és a kényszerű együttlétet mégis valami jóra… Több

Rendező: Ruben Fleischer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína
Premier (HU): 2018.10.04. | HBO Max (2023.03.03.) | Netflix (2023.05.15.)
Forgalmazó: InterCom

Venom 3  (2024)

Morbius  (2022)

2024.02.08 SzimikeésBéci

Akcióban gazdag filmet tettek elénk, és látványban bizony bővelkedő alkotás lett a Venom. Elejétől a végéig izgalmas a történet, és a színészi játék is jóra sikeredett.

2021.05.23 Artemisia

a nap véleménye

Venom eredettörténete

A Sony folyamatosan szaporodó, ám mérsékelt sikereket elérő Pókember-filmjei után egy spin-off alkotással jelentkezett, mely egyben Venom eredettörténete is. A képregényes előzmények nem túl érdekesek, illetve Venom születése Pókembernek "köszönhető"... Teljes kritika

2018.10.29 Shelby07

Humoros és egyben látványos is volt. Tom Hardy hozta a szokásos kiváló színészi alakítását. Csatlakoznék az előttem szólóhoz/szólókhoz, érdemes eredeti nyelven nézni, mert sokkal élvezhetőbb, mint magyar szinkronnal. Aki szereti a Marvel filmeket, azoknak csaj ajánlani tudom, mert egy könnyed esti filmnek tökéletes.

2018.10.08 Orosz István

Nekem kifejezetten kellemes csalódás volt ez a film. Szerintem a készítők mindent kihoztak a filmből, nem volt könnyű dolguk, azért a pókember univerzumából kiragadni egy gonoszt, és neki egy külön a sztorit adni, majd pókembert kivenni az univerzumb... Több

2020.11.16 csd

Mikor kell nevetni?

Na, jó lehet, hogy csak én voltam eltévelyedve, mert nekem ugyan nagyon bejött Tom Hardy főszereplésével a Venom, de a poénok valahogy nem igazán jöttek le. Nem egyszer fordult elő velem, hogy amikor mindenki nevetett a moziteremben, csak értetlenül néztem, amikor pedig én kezdtem el kuncogni, akkor csak ültek körülöttem az emberek némán. Nem feltétlenül releváns, amit állítok, de nálam ebből a szempontból nagyon elhasalt a film. Ami viszont egészen felszabadító, hogy ez az eredettörténet legalább kevésbé volt kiszámítható vagy épp fárasztó, hiszen Venom története már jóval kevésbé számít mainstreamnek a képregényfilmek világában.

A film összbevétele 855 013 954 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 534 638 075 forintot termelt. A hazai mozik összesen 356 676 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Stan Lee, Pókember egyik kitalálója felbukkan a filmben egy cameo erejéig. Egy idős kutyasétáltató férfit alakít, aki rövid ideig figyeli Eddie és Anne beszélgetését, majd megallítja Eddie-t, és tanácsokat akar neki adni. A szereplő mindössze "Drapper Dog Walker" néven szerepel a stáblistán.Szerző: Artemisia

A képregény szerint Anne nem tud együtt élni a gyilkosságokkal, melyeket She-Venomként elkövetett, ezért öngyilkos lesz.Szerző: Artemisia

John James a Pókember 2-ben is felbukkan mint asztronauta és mint Mary-Jean Watson exvőlegény, akit a lány Peter Parker miatt hagyott el.Szerző: Artemisia

A film nyitójelenetében, az Élet Alapítvány lezuhant rakétáján életét vesztő egyik asztronautát John Jamesonnak hívják. Ő a Pókember antagonistájának és Peter Parker főnökének, J. Jonah Jamesonnak a fia. A karakter már 1963-ban, a The Amazing Spider-Man első számában felbukkant. Rövid ideig Vérontó gazdateste is volt.Szerző: Artemisia

(2018. 11. 13.)
Legyél te is Tom Hardy!
Az utánunk következő generációknak már nem kell képregény-töredékekre és a fantáziájukra hagyatkozniuk, amikor Pókember intelligenciával bíró fekete ruhájának, Venomnak az eredetére lesznek kíváncsiak. Ráadásul még Tom Hardyba is beköltözhetnek egy játékfilmnyi időre. VÍZKELETI DÁNIEL KRITIKÁJA. Több

(2018. 10. 04.)
Rajongók úgyis megnézik, mások csak saját felelősségre. Nem rossz film, de sajnos nem is jó. Megvan benne a potenciál, de az önmagában kevés. Több humor, több vér, több karakter kell ide. Így csak guilty pleasure marad. Több

(2018. 11. 12.)
Attól, hogy van egy-két fejzabálás (amiből gyakorlatilag semmit sem látunk) még nem lesz Venom a Venom. Abban mindenesetre bizakodhatunk, hogy Amy Pascalék rájönnek milyen úton is kellene haladni és a tervezett trilógia következő részei már kiköszörülik a csorbát. Több

Értékelés: 5.5/10
(2018. 10. 04.)
Méretes trash-beöntést kap az, aki jegyet vált a Venomra, de hogy azt kapta-e a Marvel egyik legfőbb antihőse, amit megérdemelt, arra senki ne vegyen mérget! Több

(2018. 10. 10.)
Vissza a jövőbe
Vérlázítóan ötlettelen a történet, adott a nyomorúságos hős és a meg nem értett gonosz zseni, mellé van téve egy kis CGI csihi-puhi, ami a vártnál is gyengébb lett, de ki törődik mindezzel. A kassza így is robbanni fog. Több
Légió
Hol nézheted: HBO Max,Disney+