Viktória királynő és Abdul

Victoria & Abdul

A film összbevétele 22 245 070 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 439 925 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 337 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

John Madden, aki a Botrány a birodalom című filmben rendezte Judi Dench-et, írt egy levelet a színésznőnek, amelyben gratulál ahhoz, hogy újra Viktória szerepébe bújik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Beeban Kidron, a film producere efy újságcikkben olvasott a regényről és rögtön felkeltette az érdeklődését.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Shrabani Basu írónő 2001-ben a curry történetéhez gyűjtött anyagot, ezért ellátogatott Viktória Wright-szigeti rezidenciájára. Itt fedezett fel több mellszobrot, amelyek egy indiai férfit ábrázoltak. Érdekelte, hogy ki a ez a férfi, így elkezdett kutatni utána. Így született meg a film alapjául szolgáló regény.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez Tim Pigott-Smith utolsó filmje. Szerző: hp

Judi Dench az 1997-es Botrány a birodalomban című filmben is Viktória királynét alakította. Szerző: hp

A film forgatása 2016. szeptember 15-én kezdődött meg az Egyesült Királyságban az Osborne-házban.Szerző: hp

A film Shrabani Basu azonos című regényének adaptációja. Szerző: hp