Wind River - Gyilkos nyomon

Wind River

2018.04.08 BoBamburg

Sokáig halogattam a film megnézését (ennek fő oka, hogy trailert nem néztem meg, illetve nem sokat tudtam a film cselekményéről), de most bepótoltam és azt kell mondjam, felül múlta a várakozásaimat. Izgalmas és feszült másfél óra, olyan amilyennek egy jó nyomozós thrillernek lennie kell.

2023.06.30 Filmelemző

Az egyik legjob krimi-thriller az elmúlt hat-nyolc évből

Kriminek lehetne nevezni a Wind Rivert, ha nem lenne benne a különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság, és nem lenne a végén a fegyveres összecsapás. Kriminek is nagyon jó, és thrillernek is. Három dolog emeli messze az átlag fölé ezt a filmet: egyrészt a film sajátos légköre, mely végig feszültséggel és emberi drámákkal telített, másodsorban a nagyszerű színészi alakítások (Jeremy Renner és Elizabeth Olsen részéről), végül harmadsorban a fordulatok, melyek az utolsó pillanatig izgalmassá teszik az alaptörténetet. A helyszín önmagában is különleges: egy hegyvidéki indián rezervátum, ahol egy meglepő gyilkosságban nyomoz egy odaküldött FBI nyomozónő, Jane Banner (Elizabeth Olsen) és egy mellé segítségül felkért vadőr, Cory Lambert (Jeremy Renner). Dicséretet érdemelnek a készítők a sok valódi indián szereplőért (többek közt Graham Greene és Gil Birmingham), akik miatt még autentikusabb a rezervátum, mint helyszín. Kapunk megrendítő érzelmeket is, mert bepillantást nyerhetünk két apa érzéseibe is, akik elvesztették lányaikat (mindkettőt gyilkosság által). A Wind River egy nehéz film, de az utóbbi hat-nyolc év egyik legjobbja. Értékelésem: 90%.

2018.03.30 Bazzzsi

A film olyan jó esően egyszerű. Nincsenek benne félrevezetések, indokolatlan lépések és történések. A szereplők sem erőltetik túl a dolgokat. Mindenképpen többször nézős.

2017.11.29 hsanya182

Jól összerakott krimi, filmdráma. A havas vidéken farkastörvények uralkodnak, sokan eltűnnek, a történet is egy hasonló esetet dolgoz fel, találnak egy holttestet, majd nyomozni kezdenek...Negatívumként a film lassúságát emelném ki, az utolsó fél órá... Több

2018.04.16 TomÁcs

Gyönyörű környezetben játszódó hátborzongató történet. Tetszett az időben való ugrálás, és hogy arra nem hívták fel külön a figyelmet, hogy 2 héttel korábban vagy későn stb. Kicsit a nézőt s hagyták gondolkodni.

2018.10.29 VvV

Vérfagyasztó történet. Jeremy Rennert mostanában remek szerepekben tűnik fel. A története lebilincselő.

2023.01.01 Ildikó Bacskai

Wind River - Gyilkos nyomon (2017)

Lenyűgöző helyszíneken játszódó megható, vérfagyasztó, fordulatos és izgalmas film. Nagyszerű alakítások, keserű szomorú filmzenék, mély mondanivalójú történet. Nagyon jó film.

2018.08.30 Lonka

Tetszett a filmben a természetessége, hogy nem túlzó és nem akar több lenni. Letisztult a története, ami egész jó.

2018.01.21 kevelin

Életem eddigi legkiszámíthatóbb, leglassúbb, legunalmasabb thrillere. szörnyű. aki elaludni szeret filmen az nyugodtan kapcsolja be... egyébként nem éri meg a másfél órát.

2019.01.22 Timcsi Nézhetetlen

Jó hangulatú film, bár nem könnyen emészthető. Tartalmas, remek alakításokkal.

2019.05.01 petraszab

Nagyon tetszett a filmben, hogy letisztult volt, nem voltak túljátszva a szerepek, nem volt erőltetett a történet. Érdekes környezetbe ültették a történetet.

2021.06.26 uniterra

Végig lekötött, köszönhetően Rennernek és Olsennek. Jó forgatókönyv, jó rendezés.

2017.12.07 Milanman

Kevés olyan film volt 2017-ben, ahol ilyen csodálatos egyensúlyban lett volna minden filmes alkotóelem. A rendezés, az operatőri munka, a forgatókönyv és a fantasztikus színészek által alkotott mozgóképes csúcsteljesítmény, amit a Wind River prezentál nagyon magasra teszi a mércét és az év egyik legjobbjává avatja.

2021.08.10 stewie_griffin_2005

Nem rossz film, de szerintem egyszernézős. Jeremy Renner jól játszott, de Elizabeth Olsen sem volt rossz ahhoz képest, hogy eddig a Marvelen kívül nem nagyon játszott filmekben. Kicsit túl drámai volt a film véleményem szerint, lehetett volna pörgősebb. 7/10