Közösség

Vélemény:

 

83 Én, a robot

(2004)

Én, a robot

 
JRD   2023.07.11 12:52
1

Jövőlátomás, vagy csak egy szórakoztató film? Nos, ezt manapság nehéz megmondani, hiszen olyan mértékben függünk a kütyüinktől, hogy ha megáll a wi-fi, már pánikba esünk, és magzatpózba gubbasztva vigasztaljuk önmagunkat, hogy „Ne félj, túléljük!” A filmben egyébként vannak olyan gondoltmagvak is, melyekkel teljesen egyetértek a robotikát illetően. Ki ne örülne, ha egy implantátum teljesen úgy működhetne, mint az elvesztett kar vagy láb? A film azonban valamilyen szinten reflektorfénybe állítja azt is, hogy egy MI akár öntudatra is ébredhet. Sosem lehet tudni. Hiszen maga az élet kialakulása is valahol egy rejtély, egy kérdőjel. Miért ne történhetne valamilyen esemény, mely az elektromosságot, a drótok és chipek egyvelegét értelmes valamivé alakítja? Ám hogy ez a film egyértelmű üzenet lenne a robotika és/vagy az MI mellett vagy ellene, nos, azt nem tudom. Vannak ilyen és vannak olyan álláspontok is. És nem csak emiatt érdemes megnézni a filmet. A látvány pöpec. Smith szintén jó benne. Érdemes a figyelemre, pedig lassan közel húsz éves a film. De kinek milyen az ízlése! Nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!