Közösség

Vélemény:

 

79 Amerika Kapitány: Polgárháború

(2016)

A legjobb Marvelek egyike

 
Ursus Arctos   2024.02.18 23:23
2

Nagy kedvencem ez a film, mely a marveles besorolás ellenére mélyebb üzenetekkel bír, mint a legtöbb szuperhős mozi. Az első mindjárt az, amit a filmben Sharon Carter (Emily VanCamp) fogalmaz meg Peggy temetésén: „Alkudj meg, ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd. Még ha mindenki azt mondja is valami rosszra, hogy az jó. Még ha úgy tűnik is, hogy félre akar söpörni a világ, kötelességed szilárdan megvetni a lábad, a szemükbe nézni, és azt mondani: te állj félre!” Első megtekintésre is megtetszett ez a gondolat, mert életem során többször éreztem így. A filmbeli történetben Steve Rogers (Amerika Kapitány) ennek a gondolatnak a hatására dönti el, hogy kitart véleménye mellett, és megőrzi a Bosszúállók függetlenségét. Emiatt tör ki a polgárháború a szuperhősök között. A film tele van lenyűgöző jelenetekkel, látványos harccal és jó poénnal. Nagy kedvencem, és vagy tucatszor láttam. A 2014-es Galaxis mellett ez a kedvenc Marvel-filmem. Ennek pedig legfőbb oka, hogy a színvonalas akciójelenetek mellett van mondanivalója is.