A szenvedély íze

A szenvedély íze

La passion de Dodin Bouffant

Eugénie, a kiváló szakácsnő 20 éve dolgozik a híres gasztronómus Dodinnak. Az évek során a gasztronómia iránti szenvedélyük és az egymás iránti kölcsönös csodálatuk szeretetteljes kapcsolatot eredményezett.
Ennek eredménye egy sor olyan, az előzőnél is finomabb és finomabb étel lett, amelyek… Több

Rendező: Tran Anh Hung
Forgatókönyvíró: Tran Anh Hung
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2024.01.25.
Forgalmazó: Cirko Film

Benoît Magimel
Benoît Magimel

2024.02.17 indingo

Számomra abszolút egyszer nézős darab. Látványra nem igazán rántott magával, nem szaladt össze a számban a nyál, sőt. A néhány desszert pedig, amit mutatnak, nem valami jól sikerült. Még gyakorolhattak volna. A sütés-főzés iránt szenvedély érezhető v... Több

2024.01.27 Firencz

Nem tagadom, nekem ez volt az év első legjobb filmes élménye. A szenvedély íze épp egy olyan film, amellyel kapcsolatban úgy tudok érezni, hogy szívesen megnézném még többször is.

2024.01.29 Dani

Alapból Juliette Binoche miatt voltam kíváncsi erre a filmre, és nem is csalódtam. Szerintem hihetetlenül jó történet, remek hangulattal és persze mindig is szerettem azokat a történeteket, amelyekben jelen van a gasztronómia. Ez egy remek párosítás.

A film 38 000 235 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 17 135 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Ízek és szenvedélyek képviseli Franciaországot a legjobb idegen nyelvű filmnek járó kategóriában a 2024-es Oscar-gálán.Szerző: csd

Pierre Gagnaire séf tanácsadóként vett részt a munkálatokban.Szerző: csd

Az Ízek és szenvedélyek forgatása egy anjou kastélyban zajlott.Szerző: csd

1999 és 2003 között Juliette Binoche és Benoît Magimel gyönyörű szerelmi történetet éltek át, miután a Diane Kurys által rendezett Az évszázad gyermekei forgatásán találkoztak.Szerző: csd