2024.02.03 18:53 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
1

Olyan semmilyen

Már megint egy olyan mozi, amit az ember nem szívesen néz meg...

De jó 15 éve már láttam, és kíváncsi lettem, hogy ma is olyan fárasztó és lapos, mint anno?

Olyan semmilyen

Jelentem minden olvasónak és a film leendő nézőjének, igen, könnyűnek ítéltetett a mű!

Igen, az a megállapításom, hogy itt is javarészt az a baj, hogy a rendező, Dave Payne nem értette a koncepciót!

Misztikus, gore vagy inkább ilyen dark/horror jellege legyen-e? Na hát semmilyen, inkább egy béna katyvasz, amiben a színészek is szépen alulteljesítettek...

De a sztori mit takar?

Jack (Devon Gummersall), Nelson (Derek Richardson) és Trip (Scott Whyte), valamint két csinos kis „eyecandy” barátnőik, Gretchen (Tina Illman) és Cookie (Arielle Kebbel) a sivatagban autókáznak, csak úgy céltalanul, mire leáll a motor egy totálisan félelmetes és elhagyatott motel tőszomszédságában...

Semmi és senki nincs a közelben, fogalmuk sincs, mit csináljanak. Merre, hová menjenek segítségért?

A telefonon, de majd később a rádión keresztül is csak statikus zaj hallatszik, és fura hörgések, nyögések, jajveszékelések...

Nagyon be vannak pánikolva, és megbeszélik, akárhogy félnek, itt kell hogy éjszakázzanak, és reggel már napsütésben újra megpróbálnak valami segítséget kérni...

De az éjszaka minden, csak nem nyugodt!

Na!

Nem lőném le a „poént”, mert akkor nincs értelme megnézni...

Ha nem is egy eredeti és korszakalkotó film, a csavar engem meglepett a végén, és a CGI sem annyira rossz...

De van ebben a témában sokkal jobb mozi is!

Mint pl. a Zsákutca, na az egy ugyanilyen szubzsánerű film, erősebb mondanivalóval.

Szóval, aki bírja, nézze!

Az IMDb-n 11 ezer vélemény után 5,1/10-es, a TMDB-n 218 értékelést követően 57%, nálam kettő csillag,és 38%, nekem ennyit ér!

Kedvenc fotelemben szunyókálok, és ropit rágcsálok meg sajtchipset, persze házit!

Semmi extra!

horror | misztikus | thriller

Három srác: Jack, Nelson, Trip és a barátnõik: Grethen és Cookie, autóval nekivágnak egy remek kirándulásnak a kaliforniai sivatagban, ám a bajok nem kerülik el õket: Gretchen,... több»

1